Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ukmergės rajone jau sumedžioti trys vilkai

Turinys:

Prasidėjus vilkų medžioklės sezonui Ukmergės rajone jau sumedžioti trys vilkai. Vienas – prie Medinų kaimo, Vozgėliškių miško (Želvos girininkija), du – prie Mikėnų kaimo, Varžų miško (Deltuvos girininkija).

Lapkričio 24-osios, sekmadienio, pavakarę Žemaitkiemio medžiotojų klubo medžiotojas Povilas Ušinskas išėjo į palaukiminę medžioklę. Įsitaisė netoli Medinų kaimo, prie Vozgėliškių miško esančiame bokštelyje. Kaip pats Povilas pasakoja, tikėjosi išeinančių danielių. Danieliai neišėjo. „Tikriausiai todėl ir neišėjo, kad netoliese būta vilko“, – dabar svarsto vyras.

Dar buvo šviesu, kai pasirodė vilkas. Nė nežvilgtelėjęs į bokštelį, lėtai jis bėgo lauku. Povilas gerai jį matė, tad buvo tikras, kad tai ne šuo ir ne mišrūnas, bet tikrų tikriausias vilkas. Povilas sako, paguldė jį iš karto. Pirmą vilką savo gyvenime. Nors medžioja jau dešimt metų.

Tai buvo patinas. Svėrė jis 49 kilogramus.

P.Ušinsko sumedžiotas vilkas – trečias mūsų rajone. Du vilkus kiek anksčiau – lapkričio 2-ąją dieną – sumedžiojo Laičių būrelio medžiotojai – tėvas ir sūnus Arūnas ir Danas Kaseliai.

Netoli Varžų miško žvėrių jie laukė taip pat bokšteliuose. Kaip Arūnas pasakoja, pirmiau iš jo išbėgo būrys stirnų, bet šios iškart pakriko. Neilgai trukus pasirodė ir vilkas. Pirmas šovė Danas. Jo šūvis buvo taiklus.

O po maždaug pusantros valandos išbėgo dar vienas. Šis – į Arūno taikiklį.

Dano sumedžiotas vilkas – patinas. Arūno – patelė.

Arūno sumedžiotas vilkas – antras jo gyvenime. Prieš ketverius metus vilką jis sumedžiojo tame pačiame Varžų miške varyminės medžioklės metu.

„Jeigu tik prasidėjus medžioklei sumedžiota tiek vilkų, vadinasi, mūsų rajone jų yra tikrai daug“, – sprendžia Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vaidas Bakanauskas.

Pernykštės medžioklės metu Ukmergės rajone buvo sumedžiotas tik vienas vilkas. Jį sumedžiojo medžiotojų klubo „Garbinas“ medžiotojas Valdas Padolskis.

Užpernai sumedžioti trys vilkai.

Šįmet vilkų medžioklės sezonas prasidėjo spalio 15 dieną ir tęsis tol, kol bus sumedžiotas leistinas jų skaičius.

Vilkai Lietuvoje medžiojami pagal kasmet nustatomą jų medžioklės limitą. Šįmet leista sumedžioti 120 vilkų – dešimčia daugiau nei pernai.

Šiųmetė vilkų medžioklės kvota – nerajonuota. Vadinasi, kur geriau seksis, ten bus sumedžiota daugiau vilkų.

Lietuva, kaip ir visos Europos šalys yra pasirašiusi Berno konvenciją, kuria vilkus, kaip nykstančią rūšį įsipareigojo ne šaudyti, o saugoti. Tačiau 2000 metais stodama į Europos Sąjungą ji išsiderėjo išimtinę teisę medžioti vilkus, nes jų daroma žala rodė, jog vilkų populiacija smarkiai didėja. Tačiau nuo to karto Lietuvoje nesutariama nei dėl vilkų medžioklės kvotų, nei dėl vilkų populiacijos skaičiaus.

Ukzinios.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

 • Medžiotojas Arturas
  Posted 2019.12.12 at 16:07

  Atleiskit kolegos, bet man tokios viešai rodomos nuotraukos neetiškos.

  4
  4
 • Arturas
  Posted 2019.12.09 at 18:28

  Medžiotojai labai gerai vykdo atranką, įsigilinę į šeimų sudėtį, pašalina silpnus, atstumtus, nedominuojančius individus. “Labai daug prišaudėm, tai labai daug yra va patiną kažkokį nušovėm, nu mes čia viską dėl gamtos darom suprantat.”

  12
  10

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą