Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Termovizoriai medžioklėje

Turinys:

Tikriausiai dažnas šių dienų medžiotojas yra girdėjęs apie termovizorius, kurie greitai populiarėja medžiotojų tarpe. Šį kartą pakalbėkime apie juos, kas tai per daiktas ir kokie jo pliusai bei minusai.

Kas yra termovizorius?
Termovizoriai – įrenginiai, gebantys vizualizuoti infraraudonosios spinduliuotės intensyvumo pasiskirstymą paviršiuje. Termovizoriumi ne tik matysite kūno temperatūrą, bet ir temperatūros pasiskirstymą. Termovizoriai skirti įvairioms sritims: statybos, elektros instaliacijos tikrinimo, moksliniams tyrimams, apsaugai, policijai ir be abejo medžioklei.

Aš neišsiplėsiu kalbėdamas kaip veikia termovizoriai, pakalbėkime apie tai kaip tai naudojama medžioklėje ir kokia mums iš to nauda.

Termovizoriaus panaudojimas medžioklėje
Mano manymu, pats pačiausias termovizoriaus panaudojimas medžioklėje yra žvėrių aptikimas. Kalbant apie žvėrių aptikimą be abejo galime naudoti ir naktinio matymo prietaisą, tačiau tai kaip diena ir naktis kalbant apie žvėrių aptikimą su termovizoriumi. Pagrindinis skirtumas, kad žiūrint su naktinio matymo prietaisų ne visada pastebėsite žvėrį pavyzdžiui aukštoje žolėje ar vaikštanti miško pakraščiu, su termovizoriumi tokios problemos nebelieka, nes jei yra matoma bent dalis žvėries paviršiaus tai ta vieta puikiai matoma fono kontraste… Jei yra matomas visas žvėris, tai iš silueto galima nustatyti kas tai per žvėris. Vienas iš minusų yra tas, kad jei kalbėsime apie raguotus žvėris, ragų greičiausiai neįžiūrėsite, nebent jei ragai bus įkaitę nuo saulės.

Kita mano galva puiki panaudojimo sritys yra sumedžiotų žvėrių paieška, čia vėl gi tas pats principas kaip ir su aptikimu, manau ne retam medžiotojui yra tekę ieškoti sumedžioto laimikio žolėje ar burokų lauke ir visi žino kas tai per malonumas ypač naktį.

Apie termovizorius
Dabar pakalbėkime apie termovizorius kurie būtų tinkamiausi medžioklei. Tai šioje situacijoje kokybės ir kainos santykiu mano galva lyderiais yra Pulsar termovizoriai.

Man pačiam teko išbandyti Pulsar termovizorius medžioklėje ir galiu pasakyti tik tiek, kad įspūdžiai yra neišdildomi ir supranti, kad ankščiau tikrai daug ko net nepamatydavai.

Iš techninių savybių pusės manau didžiausią dėmesį reikėtu atkreipti į maksimalų veikimo atstumą, detektoriaus rezoliucij1 ir vaizdo atnaujinimo dažnį (Hz).

Mano manymu optimaliausi Pulsar modeliai kalbant apie kainos ir kokybės santykį yra Helion XQ50F arba Helion XP38F.

Pateikiu termovizorių lentelę su techninėmis savybėmis ir orientacinėmis kainomis. Manau medžioklei būtinas vaizdo atnaujinimo dažnis yra 50Hz (vaizdo kadrų skaičius per sekundę) nes nebus vaizdo karpymo kadrais kaip norėsite apsižiūrėti kas vyksta aplink ar einant ir judinant prietaisą. 19Hz prietaisai labiau yra skirti stacionariam naudojimui, tai yra nejudinant prietaiso.

Pavadinimas Detektorius Aptikimo atstumas Atnaujinimo dažnis Didinimas Kaina
Pulsar Helion XQ19F 384x288px 700m 50hz 2x, 4x 2 200 €
Pulsar Helion XQ38F 384x288px 1350m 50hz 2x, 4x 2 400 €
Pulsar Helion XQ50F 384x288px 1800m 50hz 2x, 4x 2 800 €
Pulsar Helion XP28 640x480px 1000m 50hz 2x, 4x, 8x 3 450 €
Pulsar Helion XP38 640x480px 1350m 50hz 2x, 4x, 8x 3 750 €
Pulsar Helion XP50 640x480px 1800m 50hz 2x, 4x, 8x 4 100 €

 

Norite užsisakyti termovizorių ar iškilo klausimų apie termovizorius? Telefonas pasiteiravimui: +370 6996 0962

Termovizorių palyginimas


Autorius Deividas Staponkus
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą