Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Teismas iš pažeidėjų konfiskavo 30 tūkst. eurų vertės visureigį

Turinys:

Šiaulių apygardos teismas 2016-04-08 nutarimu pripažino kaltais piliečius Z.D. ir A.C. dėl šiurkštaus Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimo ir kiekvienam iš jų skyrė nemenką baudą, atėmė teisę medžioti bei konfiskavo visureigį „Toyota Hilux“.

Administraciniai kaltinimai Z.D. ir A.C. buvo pareikšti dėl to, kad pažeidėjai 2015-12-08 Gudžiūnų profesionalios medžioklės plote, Skomaičių k., Radviliškio r. sumedžiojo licencijuojamus gyvūnus – stirną ir danieliaus patiną, tačiau gabenant gyvūnus iš sumedžiojimo vietos jie nebuvo sužymėti, t. y. į gyvūnų ausis neįvertos specialios plombos su informacine lentele ir ant jos užklijuota licencija, taigi – gyvūnai sumedžioti, o licencijos nepanaudotos.

Radviliškio rajono apylinkės teismas 2016-02-04 nutarimu Z.D. buvo nubaudęs 86 eurų bauda, o A.C. atžvilgiu bylą nutraukė. Šiaulių apygardos teismas tokį sprendimą panaikino ir nurodė, Radviliškio rajono apylinkės teismas netinkamai įvertino byloje esančius duomenis. Šiaulių apygardos teismo 2016-04-08 nutarime konstatuota, kad automobilis „Toyota Hilux“ buvo panaudotas šiurkščiai pažeidžiant medžioklės taisykles, t. y. neteisėtai sumedžiotų gyvūnų gabenimui, kas neabejotinai palengvino pažeidimo padarymą, nes tik naudojantis šia transporto priemone buvo įmanomas tokios masės (dydžio bei svorio) gyvūnų gabenimas, todėl teismas automobilį laikė pažeidimo padarymo įrankiu (priemone).

„Džiaugiuosi, kad teisingumas triumfavo. Šis atvejis nėra eilinis procedūrinis arba techninis pažeidimas. Pagal tokią schemą veikia tūkstančiai pažeidėjų, todėl licencija turi būti įsegama į sumedžioto gyvūno ausį jo sumedžiojimo vietoje. Priešingu atveju pažeidėjams reikėtų tik sulaukti momento, kai jų nepatikrins aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai ir licencijos galės likti nepanaudotos, tuo tarpu gyvūnai – sumedžioti. Toks reikalavimas teisės aktuose atsirado siekiant užkardyti piktnaudžiavimą, kuriuo naudojasi brakonieriai“, – teigia aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Pagal ATPK 85 str. 6 d. neteisėtaisumedžioto licencijuojamo gyvūno gabenimas ar dorojimas užtraukia baudą nuo 868 iki 1737 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimopadarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotosgyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, irkitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Šiaulių apygardos teismas atsižvelgė į atsakomybę lengvinančias aplinkybes ir abiems pažeidėjams skyrė minimalias sankcijoje numatytas baudas – po 868 eurų su teisės medžioti atėmimu 1 metams. Taip pat konfiskuota transporto priemonė, kuria buvo gabenami neteisėtai sumedžioti gyvūnai.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos Aplinkos Ministerija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now