Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tarp įkliuvusių brakonierių – ir kilpininkas bei spąstininkas

Įspėjimų, kad karantino laikotarpiu gyvosios gamtos apsaugai bus skiriamas tinkamas dėmesys, paiso ne visi. Balandį Panevėžio aplinkosaugininkai nustatė kelias dešimtis mėgėjų žvejybos pažeidimų, o Alytaus pareigūnams įkliuvo spąstininkas ir kilpininkas.

Balandžio 30 d. Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu sulaikė brakonierių, Versekos upėje (Varėnos r.) neteisėtai medžiojantį spąstais. Be to, asmuo ne tik neturėjo teisės medžioti asmuo, bet ir spąstais sugavo draudžiamą šiuo metu medžioti gyvūną – bebrą.

Aplinkosaugininkai konfiskavo dvejus spąstus, o pažeidėjui teks susimokėti baudą (nuo 800 iki 1800 Eur) ir atlyginti gamtai padarytą žalą (348 Eur) už neteisėtai sumedžiotą bebrą.

Šiek tiek anksčiau Alytaus aplinkosaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informacijos, kad Varėnos r., Dainavos miške,  naudojami draudžiami medžioklės įrankiai – kilpos, pradėjo tyrimą dėl neteisėtos medžioklės. Balandžio 27 d. nustatyta, kad neteisėtai medžiojantis asmuo yra pastatęs šešias kilpas.

Pažeidėjui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, kuriame numatyta atsakomybė nuo 600 iki 1700 eurų ir pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimas.  Kadangi asmuo gyvūnų nesugavo, žalos gamtai pavyko išvengti.

Tyrimo metu su pažeidėju buvo apžiūrėta jam priklausanti sodyba ir ūkiniai pastatai ir rastas neteisėtai laikomas medžioklinis ginklas su duslintuvu. Dėl neteisėtai laikomo ginklo iškviesti policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 8

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą