Anykščių rajono medžiotojų klubo ,,Elnias” medžiotojai spalio 5 d. apie 23 val. baigę medžioklę nutarė dar pasižvalgyti po savo medžioklės plotus, kadangi retsykiais tai šūvį neaiškų išgirsta, tai keistu maršrutu pravažiavusio nežinomo automobilio vėžes suranda. Šį sykį termovizoriumi apžiūrinėdami lauką netoli ribos su kaimyniniu Kupiškio rajono Navikų medžiotojų klubu pastebėjo tris asmenis kažką tempiančius link minėto klubo ribos.
Medžiotojai nedelsdami automobiliu pasuko link jų. Pamatę atvažiuojančio automobilio šviesas, palikusi nušautą tauriojo elnio patiną, trijulė dar bandė bėgti, tačiau netoliese stovėjo ir jų automobilis, prie kurio medžiotojai suskubo pirmi. Bėgliai suprato, kad slėptis beprasmiška ir grįžo prie automobilio. Medžiotojai pažino kolegas iš kaimyninio Navikų klubo. Suprasdami, kokia gresia atsakomybė už svetimuose medžioklės plotuose neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną, kaimynai siūlė tartis, tačiau medžioklės plotų šeimininkai pasielgė principingai – apie pažeidimą pranešė pagalbos telefonu 112. Atvykę į nurodytą vietą Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai ėmėsi darbo.
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad Navikų medžiotojų klubo medžiotojas R. Z. tą vakarą medžiojo sėlindamas. Sutemus tokį medžioklės būdą tęsė, nors medžioklės taisyklės tamsiu paros metu medžioti sėlinant draudžia. Pastebėjęs tauriojo elnio patiną pradėjo jį sekti. Elnias perėjo į kaimyninio klubo plotus, kuriuos skiria labai aiški riba – apaugęs medžiais vandens kanalas. Nepaisydamas, kad žvėris jau svetimuose medžioklės plotuose su tuo negalėjo susitaikyti ir, pasišviesdamas medžiokliniu prožektoriumi (ką taisyklės irgi draudžia), šovė. Pabėgęs dar keliasdešimt metrų žvėris krito. Supratęs, kad vienas tikrai sumedžioto elnio iki automobilio nutempti neįstengs, paskambino klubo kolegoms medžiotojams kupiškėnams A. A. ir M. A. Šie ir atvyko į pagalbą draugui.
LR administracinių nusižengimų kodekso 290 str. 8 dalyje sakoma, kad ,,Gyvūno, kurį sumedžioti turintis teisę medžioti asmuo (medžiotojas) neturi teisės, sumedžiojimas arba neteisėtai sumedžioto licencijuojamo gyvūno gabenimas ar dorojimas užtraukia baudą nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio aštuonių šimtų eurų.” Be to, pagal šio straipsnio nuostatas yra privalomas teisės medžioti atėmimas nuo vienerių iki penkerių metų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Visiems trims medžiotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimtas ginklas, kuriuo buvo sumedžiotas elnias. Visa su pažeidimu susijusi medžiaga nagrinėjimui bus perduota Anykščių rajono apylinkės teismui, kuris ir priims sprendimą dėl nuobaudų skyrimo pažeidėjams. Pažeidėjams teks atlyginti ir gamtai padarytą 5602,35 euro žalą.
Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija (2017-10-06)