Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Suomijoje – pirmasis elninių lėtinės išsekimo ligos atvejis

Turinys:

Suomijoje pirmą kartą konstatuota elninių lėtinė išsekimo liga. Ji nustatyta nugaišusiam briedžiui Kainū regione, netoli Rusijos sienos.
Elninių lėtinė išsekimo liga yra lėtai progresuojanti, lėtinė centrinės nervų sistemos liga, kuria serga elninių šeimos gyvūnai. Ligai vystantis gyvūnas nusilpsta, keičiasi jo elgesys: sutrinka judėjimas, suprastėja bendra organizmo būklė, gyvūnas seilėjasi, griežia dantimis, o paskui nugaišta. Lietuvoje šiemet planuojama laboratoriniams tyrimams nusiųsti 1000 sumedžiotų laukinių briedžių, tauriųjų elnių ir stirnų mėginių, taip pat 205 mėginius, paimtus iš elnių soduose gyvenusių nugaišusių ar sumedžiotų tauriųjų elnių ir danielių. Panaši stebėsenos programa šiemet bus vykdoma ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Kviečiame medžiotojus laikytis biologinės saugos priemonių: panašiai kaip afrikinio kiaulių maro atveju, po medžioklės reikia keisti batus, drabužius, laikytis asmeninės higienos. Taip pat nereikėtų įvežti elninių šeimos gyvūnų mėsos, subproduktų ar trofėjų iš šalių, kuriose konstatuota elninių lėtinė išsekimo liga (Norvegija, JAV, Kanada, dabar ir Suomija). Jeigu kilo įtarimų, kad gyvūnas galėjo sirgti elninių lėtine išsekimo liga, apie tai reikia pranešti atsakingoms institucijoms.


Šaltinis žurnalas “Medžioklė”
Parengė: LINDA DOMBROVSKA
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą