Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sulaikytas iki dantų ginkluotas brakonierius

Turinys:

Rugpjūčio 15 d. vakarą Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai dirbo prie Asvejos ežero (Molėtų raj.).

Apie 22 val. priešingame ežero krante aplinkosaugininkai užgirdo šūvį. Pajudėjus šūvio kryptimi, miške buvo rastas stovintis automobilis. Automobilio salone matėsi šautuvų dėklai. Pareigūnai spėjo, kad kažkur netoliese turi būti ir medžiotojai.

Apie 23 val. visai šalia automobilio vėl pasigirdo šūvis. Po keleto minučių aplinkosaugininkai sulaukė ir prie automobilio ateinančio medžiotojo, kuris nuvedė pareigūnus prie avižų laukelyje nušauto šerno jauniklio.

Paprašytas pateikti medžioklės dokumentus, vyras pareigūnams padavė medžiotojo bilietą ir Leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, išduotus piliečio V. K. vardu.

Dokumentai buvo tvarkingi, ginklo numeris atitiko nurodytą leidime.

Paprašytas pateikti dar ir tapatybę patvirtinantį dokumentą, medžiotojas pradėjo jo ieškoti kišenėse, automobilyje, kol pagaliau pareiškė, kad tapatybės dokumentą yra palikęs kitoje mašinoje, o ši transporto priemonė ne jo.

Atlikus asmens ir automobilio apžiūrą, automobilyje buvusiame krepšyje pareigūnai rado medžiotojo bilietą, Leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, kurio galiojimo terminas pasibaigęs daugiau kaip prieš metus, tapatybės kortelę ir vairuotojo pažymėjimą, išduotus piliečiui R. Š. Paprašytas paaiškinti situaciją, sulaikytas medžiotojas prisipažino, kad pateikė jo draugui, o ne jam priklausančius dokumentus ir ginklą, kadangi jam išduoto Leidimo laikyti (nešiotis) ginklus galiojimo terminas pratęstas nebuvo dėl jo atžvilgiu pradėto ikiteisminio tyrimo.

Reiškia, kad medžiotojas R. Š. medžiojo neturėdamas teisės naudotis šaunamuoju ginklu ir neteisėtai nušovė šerno jauniklį.

Tą dieną medžioklei vadovavęs klubo vadovas A. Š. prisipažino, kad prieš medžioklę nepatikrino visų medžioklėje dalyvaujančių medžiotojų dokumentų, todėl į medžioklės lapą medžiotoją R. Š. įrašė nežinodamas, kad šio Leidimas laikyti (nešiotis) ginklus negalioja.

Už netinkamą medžioklės vadovo pareigų vykdymą medžioklės vadovui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir bus skirta administracinė nuobauda.

Piliečiui R. Š. gresia rimtesni nemalonumai. Jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas, konfiskuotas ginklas su optiniu taikikliu ir kitos medžioklės priemonės (naktinio matymo prietaisas, žiūronai, tolimatis, medžioklinis prožektorius), neteisėtai sumedžiotas šernas, už kurį bus paskaičiuota 3276 Lt gamtai padaryta žala.

Administracinės atsakomybės neišvengs ir ginklą bei savo dokumentus svetimam asmeniui patikėjęs pilietis V. K.
am

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą