Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sulaikyta gerai organizuota brakonierių gauja

Turinys:

Aplinkosaugininkai juokauja, kad padidėjus baudoms ir žaloms už neteisėtai sumedžiotus gyvūnus brakonieriams Lietuvoje prasidėjo sunkmetis, todėl kad lengviau būtų apsisaugoti nuo aplinkosaugininkų ir išsisukti nuo atsakomybės, jie pradėjo burtis į gerai organizuotas grupes.

Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams tik po kelių mėnesių įtempto darbo pavyko išaiškinti vieną iš tokių organizuotų grupių Kėdainių rajone. Aplinkosaugininkai pasinaudojo modernia vaizdo stebėjimo, fiksavimo ir perdavimo įranga, kuri veikia nuotoliniu būdu. Kelis mėnesius buvo stebimas ir fiksuojamas kiekvienas įtariamų brakonieriavimu asmenų išvykimas ir parvykimas iš miško, kuriame jie buvo įsirengę nelegalias šėryklas ir bokštelius.

is-brakonieriu-konfiskuoti-ragai-66901082

Surinkę pakankamai įrodymų, padedami Kėdainių rajono Policijos komisariato pareigūnų, aplinkosaugininkai atliko patikrinimus įtariamųjų sodybose ir ūkyje. Patikrinimo rezultatai viršijo lūkesčius, be įspūdingos stirninų ir elnių trofėjų kolekcijos, kurie, pasak savininko, „pirkti turguje ar atnešti grybautojų“, fermos aptvare buvo neteisėtai laikoma stirna.

Paaiškėjo, kad „medžiotojai“ buvo gana neblogai organizuoti, vieni medžiodavo, kiti eidavo sargybinių pareigas, turėjo savo „šėriką ir lupiką“, sumedžiotų gyvūnų kailius sudegindavo pirties pečiuje, o kitas liekanas sušerdavo gyvuliams. Pagal surinktus įrodymus paaiškėjo, kad per kelių mėnesių laikotarpį neteisėtai buvo sumedžioti trys šernų jaunikliai, stirnos jauniklis ir stirninas. Žala padaryta gyvūnijos ištekliams viršija 17000 Lt (4900 EUR).

brakonieriu-nelegaliai-laikyta-stirna-66901166

Po patikrinimo pažeidėjams surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, paimti medžioklėse naudoti ginklai: du lygiavamzdžiai ir du graižtviniai medžiokliniai šautuvai. ATPK už šiuos pažeidimus numatyta bauda – nuo trijų iki šešių tūkstančių litų (868 – 1737 EUR) su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

Šaltinis: www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą