Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Suaktyvėjo naktinio matymo taikiklių priešininkai

Turinys:

Ketvirtadienį numatytas balsavimas dėl naktinio matymo taikiklių įstatymo priėmimo. Kaip ir reikėjo tikėtis, iš oponentų pusės prasidėjo informacinis spaudimas, o Seimo nariai kurie nepalaiko šio projekto registruoja papildomus pasiūlymus.

Štai Ingrida Šimonytė užregistravo Medžioklės įstatymo papildymo projektą kuriuo būtų draudžiama naudoti naktinio matymo taikiklius medžioklėje, taip pat papildomai į draudžiamų įrankių sąrašą būtų įtraukta medžiokliniai lankai ir kovinių ir agresyvių veislių šunis. Dėl kovinių šunų draudimo aš asmeniškai pritariu, bet dėl naktinio matymo taikiklių ir lankų – tokie draudimai prieštarauja loginiam mąstymui.

Ingridos Šimonytės registruotam įstatymo papildymo projekte grumentais iš principo tie patys, kad naktinio matymo taikiklių naudojimas medžioklėje neturės esminės pridėtinės vertės krašto gynybai, naktinio matymo taikiklių naudojimo įgūdžius naudotojai privalo ugdyti tam specialiai skirtose vietose, bet ne medžioklėje šaudant į gyvūnus, taip pat, naktinių taikiklių naudojimo tam tikrų žvėrių medžioklėje įteisinimas apsunkintų medžioklės kontrolę, padarytų ją beveik neįmanomą.

Šiuos tris argumentus girdėjome jau ne kartą ir į juos jau buvo išsamiai atsakyta. Man sunku vertinti vidinius politinius žaidimus, bet panašu, kad Ingrida Šimonytė buvo suklaidinta asmenų nusistačiusių prieš medžiotojus ir teigiamus pokyčius medžioklėje. Bet kokiu atveju greitai pamatysime ar tai buvo žmogiška klaida, ar apgalvotas žingsnis.

Linas Jonauskas savo „Facebook“ paskyroje kreipėsi į savo sekėjus su prašymu padėti, kad miškai netaptų „šaudyklomis ir gyvūnų skerdyklomis“. Norėdamas sustiprinti įrašo emocinį poveikį prisegė ir baltauodegio elnio jauniklio nuotrauką su taikiklio kryžiumi ant jo. Kaip save laikantis „aplinkosaugininku“ L. Jonauskas turėtų žinoti, kad šie gyvūnai negyvena mūsų šalyje, bet tikriausiai emocinis efektas ir populizmas yra svarbiau už informacijos korektiškumą.

Na ir pabaigai LRT publikuotas straipsnis kuriame kadenciją baigęs prezidentas aplinkosaugininkas Valdas Adamkus teigia, kad naktinių taikiklių įteisinimas medžioklėje yra ne tik nereikalingas, bet ir pagerintų sąlygas brakonieriauti.

„Atrištume rankas nesąžiningiems medžiotojams nakties metu išeiti ir pyškinti į tai, kas pasitaiko po ranka“, – teigė jis.

Su didele pagarba Valdui Adamkui, norime priminti vieną paprastą tiesą – brakonieriams įstatymų ir leidimų nereikia, jie senai turi ir naudoja visas priemones kurios jiems reikalingos, o sulaikomi dažniausiai kaip tie patys medžiotojai apie tokius asmenis praneša Aplinkos apsaugos pareigūnams.

Palinkėsiu valdžios institucijoms ir likusiems Seimo nariams baigti maišyti į vieną krūvą Medžiotojus su brakonieriais ir pagaliau pradėti pasitikėti šia didele visuomenės grupe, kaip tai jau padarė 70 jūsų kolegų.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.7 / 5. Balsavo: 52

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

17 Komentarai

 • Modestas
  Posted 2023.06.28 at 12:51

  Akcentuojate kara, karas visame pasaulyje buvo ir bus….čia nėra priežastys dėl naktinio matymo taikikliu, šernu ir taip visi primedžioja i valias kurie medžioja ir moka medžioti, o dėl invaziniu rušiu tokia problema iškelti nu gėda…., o tie taikikliai tikrai nėra prabangos reikalas, nereikia galvoti kad kurie yra prieš neturi pinigu…., visi ju turi daugiau ar mažiau, bet prieš yra tie kurie supranta gamta ir duoda galimybe žvėrims, nes mes esame ŽMONĖS su labai daug priemonių medžioti ir sumedžioti….o miške prieš tūkstančius metu ir dabar gyvena tie patys žvėrys…, kurie tikrai taip netobulėja kaip mes…,

  • Paco
   Posted 2023.06.28 at 13:32

   Gerulis tu,miskus baigia visus iskirsti tai kur ta ju ramybe?šienelio ar nunesei nors karta?ir koks plausas cia visoj lietuvoj skelbia ,kad naktine optika zveris zudo?mandruolius su visureigiais pamiskese i maisa sukist reikia

  • Modestas
   Posted 2023.06.28 at 14:47

   Taip baigia iškirsti ir dar plius jus norit drumsti ramybe…., tai bent jus bukit protingi.:-)

 • Rimas
  Posted 2023.06.28 at 11:38

  Atleisk jiems Viešpatie ir nežino ką daro nes apie medžioklę nieko neišmano

  4
  1
  • Modestas
   Posted 2023.06.28 at 11:49

   Ta prasme neišmano….?, ar medžioklė kaskart nuvažiavus i miška yra BŪTINYBĖ sumedžioti šerna.?, lape ar manguta…..?, ar išmokti pažinti žvėry, jo elgsena jo gyvenimo buda…?, nes nesumedžioti šerno ar invazinės rūšies su šiai dienai leidžiamom technologijom yra silpno labai silpno medžiotojo bėda.:-), tie kuriu igudžiai medžioklėje yra silpni tie ir nori naktinio matymo irangos….

   3
   2
  • Paco
   Posted 2023.06.28 at 15:18

   Dar karta apie ta pati:nakti miske niekas nemedzioja,nes visi zverys maitinasi laukuose ir pievuose.nakti nors ir su trim naktinio matymo optikom prie zveries neprieisi ir jo per medzius-krumus nenusausi

   1
   1
 • Modestas
  Posted 2023.06.27 at 07:43

  Kaip baisu oi oi jog neiteisins leidimo medžioti su naktiniais taikikliais…., reiks išmokti pažinti žvėri, prie jo prieiti, suprasti jo elgesi, paprasčiausiai reikės MEDŽIOTI o ne šaudyti tiesiog…baisu.:-)

  8
  12
 • Paco
  Posted 2023.06.27 at 00:37

  Kazkoks susna zvejys jonaitis,net ne jonas, kyla ant tokiu pat kap ir jis hujasosu bangos i virsune.ka jis is vis apie medziokle supranta?visur leidziama naktine optika ir gardo slopintuvai o cia matai ne,a tai kodel zvejam visokie eholotai leidziami? Zuvis irgi gi tamsoj ir ramybej nori plaukioti.greiciausiai tokie veikejai del savo kailio pergyvena kad neduok dieve kokia zavaruha prasidetu…. i vieta padetu.bus rinkimai tai as tikiuos kad jam teliks pukio uodega ciulpt ,o ne seime sedet

  11
  4
 • Antanas
  Posted 2023.06.26 at 21:25

  Kodėl taip drasiai kalbat visu medžiotoju vardu. Medžioju 3 klubuose kuriuose yra nuo 35 iki 70 nariu. 10 % už naktinius 55 % kategoriškai prieš, 35 % be nuomonės nes medžioja retai. Jei būtumet samde lobistus ir stūme tyliai šita reikala tai jau senai turėtumėt. Dabar pakėlėt alasa tarp pačiu medžiotoju ir visu kitu kuriems reikia dėmesio. Tad tikrai 30000 balsu neturit, bent jau dėl šito reikalo. Naktinis tikrai nepagerins Medžiotojo ivaizdžio visuomenėja. O jei prasidės karas tai visko bus per akis, kam šautuvas, kam kastuvas

  9
  16
  • Medžioklis
   Posted 2023.06.26 at 21:31

   Patarėjų krūvos, o kaip reikia ką daryt tai dingstat ir tik internete nuomonę reiškiat. Kartais geriau jau patylėtumėt. Medžioju per kelis klubus ir pas mus 99% palaiko naktinuus taikiklius medžioklėje.

   11
   3
  • Dv
   Posted 2023.06.26 at 22:58

   Nieko naujo!!! Sukilo visos sovietinės bacilos!!! Šaudykla,skerdykla vaidenasi čia kaip vienas sakė įrodymų neturiu bet žmonės kalba kad Aplinkos komitetas uzurpuotas sovietinių sanitaru klano!!!! Visi proletarai vienijasi iš visų partijų, krašto ginyba premjeriai dzin, nu kai paskaitai jų kliedesius atrodo kad šitas sovietmetis niekur nedingo tiktai transformavosi ir mus visus žemina ir niekina. O Prezidentas komunistas patpolnas tai tikrai vetuos šitas lauke kad bilietą galėtų atnaujinti.. Antanas man tai patiko per tris klubus šviesa neša, kam gi tau tiek klubų reike ar nebūsi iš besociu rūšies???

   4
   1
  • Medziotojas
   Posted 2023.06.27 at 06:46

   Naktiniu taikikliu nepalaiko tie, kurie nepalaike ir graiztviniu ginklu, siulydami medzioti lygiavamzdziais, kaip jie jaunystej.Na ir tie, kurie bijo, kad neipirks.

   7
   4
  • Vytas
   Posted 2023.06.27 at 07:07

   Man to juonaicio svaiciojimai nesuprantami Zvieriu pilni miskai lyg su prozektoriumi medziodami bijo inspektoriu o su naktiniu taikikliu viska issaudys.Antanas turbut norejo tais % pasakyti kiek medziotoju istengs juos ipirkti.Manau kad zemintis mum nereiketu ju i teisinima motyvoti tevynes gynimu jei taip atsitiktu visi pamatytumem kur atsidurtu visi tie jonaiciai

   3
   1
 • antanas
  Posted 2023.06.26 at 19:18

  Taip ir norisi pasakyti Tris raides.Tikras durnių laivas.Gal jie algas gauna kad keltu bardaką.Visoje Europoje kaip pas žmones ,o pas mus dar jonines tebešvenčia.Visa tai panašu į suplanuotą sabotažą.Tik klausimas kam tai naudinga.

  10
  2
  • Jons
   Posted 2023.06.26 at 22:58

   Rusams Antanai tu gi puikiai supranti nebijokim tiesos kas jei ne mes juos nugalesim mūsų ištremtų tėvų ir seneliu atminčiai pagerbti

   2
   1
 • Šernas
  Posted 2023.06.26 at 19:10

  Jooooooo. Parašysiu rusišku palyginimu. V SEMJE NE BEZ URODOV. Jau ir prezidento patarėjas pranešė, kad vetuos ši istatymą, gal visiems 30000 medžiotojų susimest po 10€ ir nusisamdyti lobistą kuris deramai seime atstovaus mūsų interesus

  14
  4
  • Jons
   Posted 2023.06.26 at 22:49

   Gal susimetam po daugiau ir perpirksim parsidavelius rusams šernas žino ką sako

   1
   1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą