Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Siūloma naikinti tauriųjų elnių medžioklės limitus, o nuostolius užkabinti ant medžiotojų?

Turinys:

Aplinkos ministerija teikia derinti Lietuvos Respublikos „Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių“ pakeitimo projektą.

Projekte siūloma nebelimituoti tauriųjų elnių sumedžiojimo. Medžiojamieji gyvūnai, kurių medžioklė yra limituojama, būtų tik briedžiai ir vilkai.

Medžiojamųjų žvėrių apskaitos duomenimis, per pastaruosius 5 metus tauriųjų elnių populiacija Lietuvoje padidėjo 2 kartus – nuo 41266 tauriųjų elnių 2017–2018 m. medžioklės sezonu iki 85950 tauriųjų elnių 2023–2024 m. medžioklės sezonu. Išaugusi tauriųjų elnių populiacija daro vis didesnę žalą miškui, žemės ūkio pasėliams.

Projekte taip pat siūloma patikslinti medžioklės būdo tykojant aprašymą:

11.3. tykojant – kai medžiojamųjų gyvūnų laukiama tam skirtame medžioklės bokštelyje, slėptuvėje, valtyje, specialiai įrengtoje priedangoje ar be jos. Tykojamus medžiojamuosius gyvūnus galima vilioti natūralios kilmės (išskyrus gyvūninį) masalu (masalo kiekis – ne daugiau kaip 100 kg), iškamšomis, muliažais, profiliais, viliokliais ir vilbynėmis, feromoniniais jaukais, krykštėmis. Tykojamus šernus leidžiama apšviesti Medžioklės taisyklių 10.2.6 punkte priemonėmis. Medžioklės bokštelis statomas ne arčiau kaip 200 m nuo besiribojančio medžioklės plotų vieneto ribos, jei besiribojančių medžioklės plotų naudotojai nesusitarė kitaip. Ši nuostata netaikoma, kai medžioklės bokšteliai smulkiajai medžiojamajai faunai medžioti statomi medžioklės plotų vienetuose, suformuotose žuvininkystės tvenkinių teritorijoje.

Vietoje išbraukto teksto, būtų vadovaujamasi Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 15.2 straipsnyje nurodytus įrankius ir priemones.

Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 15.2 straipsnis. Leidžiami medžioklėje naudoti įrankiai ir priemonės:

11) prožektorius, pritvirtintus prie šautuvo, medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras, kai medžiojama su medžiokliniais šunimis arba ieškoma sužeistų žvėrių;

Primename, kad šiuo metu stumiamas ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio bei Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijų ministrų įsakymo pakeitimo projektas dėl Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo metodikos projektas.

Institucijos siūlo visus ūkininkų ir miškininkų nuostolius, patirtus dėl medžiojamųjų laukinių gyvūnų, dengti iš medžiotojų kišenių. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) išreiškia susirūpinimą, jog šis nutarimas prasilenkia ne tik su esamais įstatymais ir su pačia medžiotojų bendruomenės vykdoma veikla, bet ir elementariais ūkinės veiklos vykdymo principais. Kaip teigia draugijos direktorius, tokiu atveju iškyla klausimas, ką politikai siekia likviduoti – laukinius gyvūnus ar šalies medžiotojus? Plačiau skaitykite čia.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.8 / 5. Balsavo: 34

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

9 Komentarai

 • Runciui
  Posted 2024.07.14 at 17:18

  Tamsta sumokėjai už produkcijos perdirbima ,o už pačia produkcija ( nušauta žvėri ) nieko nemokėjai . Nepūsk miglos į akis. P.S išmesk nuoroda kur galima už 500€ nupirkti 3 kiaules..

 • Vidmantas Gudelis
  Posted 2024.07.05 at 20:15

  Nebrangei pardodu bulves i pamidorus labai skanus dar ira vilkyniu viaisles suniuku niabrangei
  +370 675 68213

  2
  2
 • Virgilijus
  Posted 2024.07.05 at 09:57

  Pagaliau valstybė atsibudo. Baigsis dykos mėsos era, sužinosit tikrąja jos kaina. Medžiotojų būreliai -sovietinis palikimas

  9
  19
  • runcius
   Posted 2024.07.14 at 11:47

   tokia cia ir nemokama, pagaminta produkcija atsemiau sumokeaju 500 eur , kokias 3-4 kiaules buciau nusipirkes

 • Tomas
  Posted 2024.07.05 at 09:38

  Jei taip tai valstybė turėtu nuimti mokesčius už plotus, panaikinti vilkų licenzijas, leisti saugant pasėlius bei naminius gyvūnus medžioti arčiau nei 200m., neriboti naktinių optikų naudojimą. Ir tik po to kai gyvūnų ir pasėlių savininkas informuoja laiku klubą kuriam priskirti plotai ir sudaro sąlygas medžiotojui saugoti jo išteklius, medžiotojai galbūt tada galėtų nešti šią atsakomybę.

  26
  5
 • Linas
  Posted 2024.07.05 at 08:54

  Kaip piktai parašyta: užkabinti. O tai ant ko kito kabinti? Esate palikę būrelių sistemą,savininkus ignoruojate ir diskriminuojate tai kam tą žalą užkabinti?

  7
  9
 • Paulius
  Posted 2024.07.04 at 21:47

  Leiskite ūkininkams , kurie turi medžiotojo-selekcininko kvalifikaciją , patiems saugoti savo žemes tai pat ir miškų savininkams. Dabar viskas yra atiduota priveligijuotoms “būreliams-gaujoms” kurie gina išskirtinai savo interesus . Lietuvoje yra ir daugiau medžiotojų , kurių nenorit priimti į savo “nuosavus “ būrelius, o patys labai pigiai naudojatės mūsų visų lt piliečių turtu!

  19
  17
  • dėdė A
   Posted 2024.07.08 at 10:36

   Tokie “saugotojai” jau seniai ginklams leidimų neturi.

   3
   1
 • Petras
  Posted 2024.07.04 at 18:02

  Buvo LUNATIKAI taip ir liko

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą