Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Siūloma leisti naktinius taikiklius ribotai naudoti medžioklėje

Turinys:

Tai numatančias Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai Mindaugas Bastys, Raimundas Paliukas, Remigijus Žemaitaitis, Stasys Brundza ir Kazimieras Kuzminskas.

Atsižvelgiant į tai, kad būtina užtikrinti naktinių taikiklių ribotą civilinę apyvartą bei išlaikyti jų įsigijimo kontrolę, jie siūlo perkelti naktinius taikiklius iš A kategorijos ginklų sąrašo į D kategorijos ginklų sąrašą. Taip pat siūloma priskirti prie D kategorijos ginklų ir jų priedėlių lazerinius, naktinius ir optinius taikiklius.

Pasak parlamentarų, siūlomos naujos teisinio reguliavimo nuostatos leistų naktinius taikiklius ribotai naudoti medžioklėje – medžioti šernus jų tykojant iš bokštelių.

„Tai sudarys tinkamas sąlygas sureguliuoti šernų populiacijos gausą ir taip sumažinti afrikinio kiaulių maro plitimą bei šernų daromą žalą žemės ūkio pasėliams. Naktinius taikiklius galėtų įsigyti tik leidimą medžiokliniam ginklui laikyti gavęs asmuo. Priskyrus optinius, lazerinius ir naktinius taikiklius prie D kategorijos ginklų Policijos departamentas galėtų kontroliuoti taikiklių įvežimą į šalį ir prekybą“, – sako projekto rengėjai.

Jie pastebi, kad plintant Lietuvoje afrikiniam kiaulių marui medžioklei taikomi įvairūs apribojimai: draudžiama medžioti varant, ribojamos medžioklės tykojant ir sėlinant. Dėl šių apribojimų sunku tinkamai sureguliuoti šernų populiacijos gausą.

„Dėl to kyla pavojus, kad afrikinis kiaulių maras toliau sparčiai plis. Be to, ūkininkai skundžiasi, kad dėl nustatytų medžioklės ribojimų šernai medžiojami ne taip intensyviai, todėl didėja jų daroma žala žemės ūkio pasėliams. Šernas yra tamsiuoju paros metu aktyvus gyvūnas. Esamų leistinų jų gausos reguliavimo medžiojant priemonių nepakanka, norint tinkamai sureguliuoti jų populiacijos gausą. Todėl siūloma tamsiu paros metu tykojant šernų iš bokštelių leisti naudoti naktinius taikiklius“, – sako įstatymo pataisų iniciatoriai.

Jų teigimu, priėmus įstatymo pataisas, reikės papildyti Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, nustatant naktinių taikiklių riboto naudojimo medžioklėje tvarką, kuri užtikrintų, kad naktiniai taikikliai būtų naudojami tik medžiojant šernus jų tykojant iš bokštelių, nenaudojami medžiojant kitų rūšių medžiojamuosius gyvūnus.

Šiuo metu ES naktinius taikiklius medžioklėje leidžiama naudoti trijose valstybėse: Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje ir kaimyninėje Latvijoje.

Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojantį teisinį reglamentavimą, naudoti naktinius taikiklius civilinėje apyvartoje draudžiama. Lazeriniai ir optiniai taikikliai nepriskirti nei vienai ginklų kategorijai.

Šaltinis: www.alfa.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą