Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Siūloma didinti elninių žvėrių sumedžiojimo limitus

Turinys:

Medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudotojų atliekamų medžiojamųjų gyvūnų apskaitos duomenimis, elninių žvėrių populiacijos šalyje yra gerokai išaugusios. Šią tendenciją patvirtina miškų būklės vertinimas: Lietuvos valstybinių miškų 2018 m. sanitarinės būklės apžvalgoje pateiktais duomenimis, 2018 metais medžiojamieji žvėrys pažeidė 2304 ha miško, daugiausia – 2261 ha pažeidė elniniai žvėrys.

Tikėtina, kad pažeistų plotų yra dar daugiau, kadangi ne visada girininkijų darbuotojai informaciją apie žvėrių padarytus pakenkimus užregistruoja Valstybinės miškų tarnybos sukurtame Abiotinių veiksnių, ligų, vabzdžių ir gyvūnų padarytų pažeidimų miškui registracijos elektroniniame žurnale.

Valstybinės miškų tarnybos nuomone, dėl žvėrių daromos žalos privačių miškų savininkai jau praktiškai nustojo atkūrinėti miškus pušimi. Prevencinės priemonės miško želdinių apsaugai (tvoros, repelentai) VĮ Valstybinių miškų urėdijai kasmet kainuoja apie 2 mln. Eur. Per didelė elninių žvėrių gausa pamažu tampa aplinkosaugine problema.

Vadovaujantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių1 35 punktu, savivaldybių medžiojamųjų gyvūnų sumedžiojimo limitų nustatymo komisijos (toliau – Komisijos) kasmet iki balandžio 15 d. priima sprendimus dėl sumedžiojimo limitų nustatymo. Priimdamos sprendimus, Komisijos privalo atsižvelgti ne tik į medžioklės plotų naudotojų prašymus, praėjusios medžioklės sezono sumedžiojimo duomenis, bet ir į VĮ Valstybinių miškų urėdijos pateikiamą informaciją apie elninių žvėrių miško želdiniams, žėliniams ir kitiems medynams daromo neigiamo poveikio pokytį.

Prašome VĮ Valstybinių miškų urėdijos užtikrinti, kad regioniniai padaliniai kruopščiai įvertintų elninių žvėrių miško želdiniams, žėliniams ir kitiems medynams daromą neigiamą poveikį ir jo pokytį ir išvadas pateiktų Komisijoms.

Prašome Aplinkos apsaugos departamento informuoti Komisijų pirmininkus ir jų narius apie būtinybę atsakingai vertinti elninių žvėrių populiacijų gausos tendencijas, priimti domėn žvėrių daromo neigiamo poveikio miško želdiniams ir žėliniams, medynams ir žemės ūkio kultūroms pokyčius ir didinti elninių žvėrių sumedžiojimo limitus naujame medžioklės sezone, kad ilgalaikėje perspektyvoje būtų suvaldyta pernelyg išaugusi šių žvėrių daroma žala žemės ir miškų ūkiui.

Originalus dokumentas

Aplinkos viceministrė
Rasa Vaitkevičiūtė

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą