Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šilutėje konfiskuotas šiemet jau trečias brakonierių automobilis

Turinys:

Pamario krašto brakonierių padangėje vyksta negirdėti dalykai – per pusmetį konfiskuoti du neteisėtoje medžioklėje naudoti visureigiai. Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų teigimu, anksčiau Lietuvoje buvo konfiskuoti tik keli brakonierių automobiliai, o Šilutės rajone tokių dalykų išvis nebuvę.

Ir štai dabar išgirdome jau apie trečią panašų atvejį.

Pirmadienio vakarą automobilį „Škoda“ vairavęs medžiotojas S. G. Šilutės miesto Miško gatvėje jautėsi, matyt, kaip tikrame miške. Ant priekinės keleivio pusės sėdynės jis vežėsi ne draugę ar meilužę, o… stirnos patiną. Aišku, jau nebegyvą – supakuotą plastikinėje dėžėje.

Turėdami apie tai išankstinės informacijos, automobilį sustabdė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Aštuonerių metų amžiaus stirnino sumedžiojimas nebuvo pažymėtas jokia licencija, per ausį neperverta plomba.

Foto2

Na, o toliau – visiems žinomas „ritualas“. Brakonieriui iškart buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Sulaikytas automobilis, paimtas stirninas ir medžioklės įrankiai. Galutinį tašką šioje istorijoje padės Šilutės rajono apylinkės teismas. Už tokį pažeidimą vyriškiui gali būti paskirta bauda nuo 868 iki 1737 eurų, atimta teisė medžioti iki 5-erių metų, konfiskuotos nusikaltimo padarymo priemonės – šautuvas ir lengvasis automobilis.

Ir tai dar ne viskas – S. G. taip pat privalės atlyginti gamtai padarytą žalą – už nušautą stirniną sumokėti beveik 1 600 Eur.

Pasak gamtosaugininkų, sulaikytas brakonierius – šilu­tiškis S. G. yra Žemaičių Naumiesčio medžiotojų klubo „Šustis“ narys.

Pastarojo klubo vadovas Vytautas Petrošius „ŪP“ pripažino, kad jis vis gaudavo informacijos, jog vienas iš medžiotojų dažnai brakonieriauja. Nustatant šį asmenį buvo bendradarbiaujama su Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcija. Pirmadienį V. Petrošius sužinojo, kad tai buvo „Šusties“ klubo medžiotojas S. G. Tokiems asmenims ne vieta medžiotojų kolektyve – artimiausiu metu S. G. bus pašalintas iš „Šusties“ klubo.

Tad už vieną nusikaltimą – net šešios nuobaudos vienu metu!


UP„ŪP“ informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą