Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šiauliečiui teks atsakyti už neteisėtai sumedžiotą vaikingą briedžio patelę

Turinys:

Po daugiau kaip pusmetį trukusio tyrimo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai padėjo taškus tyrime, dėl pavasarį neteisėtai sumedžiotos vaikingos briedžio patelės. Pro automobilio langą į briedžius šaudžiusiam medžiotojui surašytas protokolas ir medžiaga bus perduota teismui.

ŠRAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai šiauliečiui L.P. (1983 m.) surašė protokolą (ANK 290 str. 5, 8 d.) už tai, kad medžiodamas draudžiamu būdų, neteisėtai sumedžiojo licencijuojama gyvūną – vaikingą briedžio patelę. Neteisėta medžioklė vyko šių metų balandžio 5 d. Šiaulių rajone, „Gubernijos“ medžiotojų būrelio medžioklės plotuose, prie Gubernijos miško.

L.P. neteisėtai medžiojo neturėdamas galiojančio medžioklės lapo, bei medžiojo draudžiamu būdų. Tai yra medžiojo iš „Volvo“ markės automobilio, šaudamas tris kartus pro mašinos langą į briedžius, kurie tuo metų buvo nemedžiojami.

Neteisėtą medžioklę matė medžiotojai ir apie tai pranešė aplinkosaugininkams. Medžioklės vietoje buvo rasta nušauta vaikinga briedžio patelė. ŠRAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, tiriant šį įvykį pagalbos kreipėsi į Šiaulių apskrities policiją.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Buvo nustatytas šaudęs asmuo ir paimtas jo ginklas. Atlikus ekspertizę, nustatyta, kad briedę pakirto iš L.P. ginklo paleista kulka. Policija tyrimą perkvalifikavo į administracinį nusižengimą ir surinktą medžiagą perdavė aplinkosaugininkams.

Surašius protokolą visa medžiaga perduota teismui, kuris ir spręs kokia nuobaudą paskirti brakonieriavusiam medžiotojui. Administracinių nusižengimų kodeksas už šias veikas numato baudą iki 1800 eurų, teisės medžioti atėmimą iki penkerių metų bei ginklo ir transporto priemonės konfiskavimą.

Taip pat bus teikiama pretenzija atlyginti gamtai padarytą žalą. Už nušautą besilaukiančią briedę L.P. reikės sumokėti daugiau kaip 6700 eurų.

Šaltinis: Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą