Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šernų gaišenose – AKM užkratas

Turinys:

Ištyrus Skuodiškių kaimo apylinkėse rastas 19-os šernų gaišenas, laboratorijos atsakymas toks: visi šernai buvo užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru.

Kovo viduryje vietos gyventojas, vaikščiodamas Skuodiškių kaimo apylinkėse esančiame Skuodo-Ketūnų miške, aptiko penkių šernų gaišenas. Apie tai jis informavo atitinkamas institucijas. Gavę informaciją, medžiotojų būrelio nariai, apžiūrėdami šio miško apylinkes, aptiko dar 14 šernų gaišenas.

Mažeikių maisto ir veterinarijos tarnyba gavo atsakymus iš laboratorijos, kad visose gaišenose rastas afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas.
„Apie tai informavome Savivaldybę ir seniūniją. Kadangi virusas aptiktas laukinėje faunoje, kol kas papildomų priemonių nesiėmėme“, – „Santarvei“ sakė šios tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Virginijus Grigaliūnas.

Daugiausiai maro židinių nuo 2017 metų, kai pirmą kartą mūsų rajone buvo aptiktas afrikinis kiaulių maro užkratas, užfiksuota Viekšnių ir Reivyčių seniūnijose.

Šaltinis Santarve.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • asa
  Posted 2019.03.27 at 22:58

  kazkam reikalinga kad juos uzkrest,tik nieks neiesko galu,tad medziotojai bukit protingi samoningi eis praeis nezudykit avinu isakimu o ieskokit galu iskur ir kodel visa tai aciu

 • Ricardas
  Posted 2019.03.27 at 17:43

  Ateis laikas ir dings,kai AKM pasieks Voketija tada bus rastas antivirusas ar dings tas maras. Kai prie Belgijos Liuksenburgo pasienio rado serno gaisena viskas nutilo jokio maro, tai kad didelios babkes sukasi….

 • As
  Posted 2019.03.27 at 16:42

  Devynis per savaitę užkasė . Yra kiek dar nerastų arba rezervatas ir radęs nelabai skuba tvarkytis

  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2019.03.27 at 17:31

   Mano galva šis AKM niekada nedings iš mūsų žemelės ir turėsime išmokti su tuo gyventi.

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą