Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seminaras „Bebrai mūsų plotuose. šių dienų aktualijos“

Turinys:

Nors šiandien bebrai yra įprasti medžiojamieji gyvūnai, tačiau XX a. pirmoje pusėje jie šalies teritorijoje buvo beveik išnykę. Pokario metais bebrai buvo reaklimatizuoti, juos įvežant iš Rusijos Voronežo srities, dalis jų Nemuno baseino upėmis plito iš populiacijos židinių, išlikusių Baltarusijoje ir Lenkijoje.

Bebrų Lietuvoje per paskutiniuosius keletą dešimtmečių smarkai pagausėjo. Spartus šių žvėrelių skaičiaus augimas tęsiasi nuo tada, kai sumažėjo jų kailių paklausa. Daugėjant bebrų auga ir jų daroma žala žemės ir miškų ūkui.

Miškų ir žemės sklypų savininkai skundžiasi, kad dėl jų veiklos užtvindomi pasėliai, šienaujamos pievos bei ganyklos, pakeliamas vandens lygis melioracijos grioviuose, apgraužiami vertingi medžiai, užtvindomi ūkiniai miškai, kai kuriuose mažuose upeliuose dėl pastatytų užtvankų susilpnėja srovės ir uždumblėja dugnas, todėl nyksta lašišinės žuvys.

Kviečiame kovo 18 d. 19 val. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijoje (M. Sleževičiaus g. 15, Vilniuje) į čia rengiamą seminarą ,,Bebrai mūsų plotuose. Šių dienų aktualijos‘‘.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro docentas Egidijus Bukelskis supažindins su bebrų gausos kaitos tendencijomis ir jų daromo poveikio aplinkai vertinimu.

Savo patirtimi medžiojant bebrus spąstais dalinsis Šarūnas Maigis, o Tomas Zabulėnas pasakos apie bebrų medžioklę naudojant urvinius šunis.

Seminaras nemokamas. Registracija išankstinė. Norinčius dalyvauti seminare, prašome registruotis el. p. lmzdkinologija@gmail.com. Registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, telefoną ir el. paštą. Registracija iki 2020 m. kovo 13 d. Iki susitikimo seminare. Seminaras vyks M. Sleževičiaus g. 15, Vilnius.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • ROMAS
    Posted 2020.02.21 at 17:01

    VYRAI MAZIAU REKLAMUOKIMES STENKIMES KAD NEATSIRASTU BALTIJOS BEBRAS

    56
    2

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą