Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seimo narys: Valstybė turėtų padengti nuostolius kelyje susidūrus su gyvūnais

Turinys:

Laukinių gyvūnų padarytą žalą eismo įvykio metu turėtų padengti ne per avariją nukentėję žmonės, o valstybė, jei gyvūnai yra ne privati nuosavybė.

Tokią Laukinės gyvūnijos įstatymo pataisą siūlo Seimo vicepirmininkas Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Remigijus Žemaitaitis.
Parlamentaro teigimu, dabar valstybė nepakankamai apsaugo vairuotojus nuo susidūrimų su laukiniais gyvūnais, nes ne visur pastatytos tvoros, skiriančios miškus nuo kelių.

„Kai žmogus susiduria su žvėriuku, negana to, kad jis nubaudžiamas už kelių eismo taisyklių pažeidimus, jis dar turi žalą kompensuoti (…), nors valstybė skiria šitiek priemonių ir pinigų prevencijai, bet nesugeba pagrindinių magistralinių kelių nuo gyvūnų apsaugoti tvora“, – BNS sakė Seimo narys.

Pasak jo, laukiniai žvėrys yra valstybės nuosavybė, todėl ji turi užtikrinti saugumą keliuose.
„Kiekvieną savaitę važiuoju Vilnius-Kaunas-Klaipėda autostrada, ties Raseiniais praktiškai kiekvieną dieną įvyksta autoįvykis, kurio dalyvis būna ir koks gyvūnas. Jeigu automobilio apgadinimas nedidelis, vairuotojas numoja ranka, kitiems vairuotojams kasko draudimas kompensuoja, o treti kreipiasi į policiją ir turi daug problemų“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Parlamentaro žiniomis, susidūrimų su laukiniais žvėrimis keliuose nemažėja. Nuo šių metų pradžios iki spalio pabaigos jie sukėlė 3 870 eismo įvykių, kurių metu sužeisti 32 žmonės, o vienas žuvo.
Pernai tokių eismo įvykių buvo 4 041, juose sužaloti 48 bei žuvo vienas žmogus. 2014 metais susidūrimų su laukiniais gyvūnais buvo tik apie 2 tūkst
.

“BNS.lt”
Sniegė Balčiūnaitė
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Alfonsas
    Posted 2019.11.04 at 20:53

    Pasiūlymas aišku kad geras , tik kad ji palaikys bešansis reikalas

    11

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą