Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seimas pritarė svarstymui dėl privalomojo medžioklės draudimo

Turinys:

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario konservatoriaus Justinas Urbanavičius įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad medžiojantis asmuo turi būti apsidraudęs medžiotojo civilinės atsakomybės draudimu. Tikimasi, kad privalomas civilinės atsakomybės draudimas užtikrins medžioklės metu nukentėjusio asmens teisę į patirtų nuostolių ir (ar) neturtinės žalos atlyginimą.

Medžioklė – tai padidintos rizikos veikla, kurios metu galima kažką sužeisti, sužaloti ar pačiam susižaloti, apgadinti trečiųjų asmenų turtą. Pagal LR CK 6.283 straipsnį, jeigu fizinis asmuo suluošintas ar kitaip sužalota jo sveikata, tai už žalą atsakingas asmuo privalo nukentėjusiam asmeniui atlyginti visus šio patirtus nuostolius ir neturtinę žalą. Įprastai asmens civilinės atsakomybės draudimas negalioja medžioklės metu. Todėl siūloma įteisinti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiojančiam asmeniui, turint tikslą apsisaugoti nuo galimų nuostolių atskirai draudžiantis medžiotojo draudimu, kuris ne tik apima civilinę atsakomybę už trečiųjų asmenų sveikatai ir turtui padarytą žalą, bet ir suteikia papildomą draudimo apsaugą mirties ir neįgalumo atveju.                                                                                                           

Balsavimo rezultatai: užsiregistravo balsavimui: 97 Seimo nariai, už balsavo – 50, prieš – 9, susilaikė – 38.

Nuspręsta, kad 2022 gegužės 19 dieną Aplinkos apsaugos komitetas turi pateikti išvadą dėl šio Medžioklės įstatymo pakeitimo projekto, po kurio bus balsuojama dėl šio projekto priėmimo.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1.6 / 5. Balsavo: 31

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

3 Komentarai

 • medziotojas
  Posted 2022.03.23 at 15:45

  saligatviu ainan didesne tikimibe,kad koks BMW nutrenks.Ar kad paslysi aidamas nevalytu saligatviu

 • JONAS
  Posted 2022.03.19 at 13:39

  aiaai reik draustis nes medžiojant isišaudo beveik visi ale ar apsimokės draudimo kompanijoms atliginti tokius nuostolius jug čia baisiau nei karas.

  14
  3
 • Egis
  Posted 2022.03.18 at 08:14

  Lobistai vėl nori pasireikšti. Vėl ruošiamas pinigėlių pasirinkimas. Absurdas. Kiek tokių nelaimingų atvejų toj medžioklėje nutinka? RETENYBĖ. Ir dėl to reikia privalomo draudimo?! Absurdų absurdas. Net nesvarstytinas klausimas. GĖDA.

  42
  4

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą