Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seimas legalizavo naktinio matymo taikiklių naudojimą civilinėje apyvartoje

Turinys:

Seime priimtas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Šiuo projektu legalizuotas naktinio matymo taikiklių naudojimas civilinėje apyvartoje.

Balsavimui užsiregistravo 105 Seimo nariai, už balsavo 90, prieš 5, susilaikė 10.

Šis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas įsigalios 2022 liepos 1 diena, tačiau primename medžiotojams, kad tai nesuteikia teisės naudoti naktinio matymo priedėlius ar taikiklius medžioklėje, tam turi būti pakeisti medžioklę reglamentuojantys teisės aktai.

Projektą teikė šie Seimo nariai: Arvydas Pocius, Laurynas Kasčiūnas, Valdas Rakutis, Raimundas Lopata, Romualdas Vaitkus, Audrius Petrošius, Andrius Kupčinskas, Jonas Gudauskas, Justinas Urbanavičius, Algirdas Stončaitis, Juozas Varžgalys,Remigijus Žemaitaitis, Andrius Palionis, Tomas Bičiūnas, Jonas Pinskus, Andrius Mazuronis, Valentinas Bukauskas,Artūras Skardžius, Edmundas Pupinis, Valdemaras Valkiūnas, Kazys Starkevičius, Jurgita Sejonienė, Paulė Kuzmickienė,Sergejus Jovaiša, Irena Haase, Dalia Asanavičiūtė, Paulius Saudargas, Vytautas Juozapaitis, Algis Strelčiūnas.

Nuoroda į Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 67

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

13 Komentarai

 • Algirdas
  Posted 2022.05.14 at 10:16

  Taip ir nesupratau,kodel aš,medžiotojas,turiu už savo pinigus(apie 4000 Eu)nusipirkti naktinį taikiklį ir laukti kol užpuls rusai.Jeigu medžioti negalima,tai gal valstybė pafinansuotų šios įrangos įsigijimą medžiotojams.Reikėtų tik apie 12 000 000 Eurukų.
  Šitas svarstymas seime eilinį kartą rodo VISIŠKĄ nekompetenciją mūsų išrinktųjų.Siunčiu juos paskui rusų laivą

  10
 • teisus
  Posted 2022.05.11 at 04:47

  labas visiems
  kas tiesa tai tiesa,dabartine LMZD tikrai neprisidejo prie sio istatymo,nebent savo kaikuriomis replikomis,ir tiek,tai dabartiniai seimo nariai ,ir tai ne del medziokles,bet kaip nebutu gaila,tai susije su rusijos egresija pries ukraina,,tiksliau sakant isnaudoja proga, jai norite isitikinti del tiesos tai pasikalbekita su iniciatoriais seimunai,,dabartine LMZD turi gera padeti davesti ta klausima su ministru Gentvilu iki galo del medziokles su naktinio matymo taikikliais ir garso slopintuvais,bet yra bet,,,seimo nariai iniciatoriai sio istatymo atliko tikrai rimta darba civilines visuomenes naudai,,,aciu jiems,prie bet kurio buvusio anksciau seimo tai buvo praktiskai neimanoma,,,na svarbu zingsnis link nauju technologiju zengtas,o slove galite pasiimti kas norite,,,bet faktas yra tas kad tik sis seimas valdomas dabartines daugumos zenge ta zingsni,,,medziotojai paraginkit kolegas ir visus draugijos atstovus davesti si klausima iki jusu…tik si vyriausybe tai gali,

  7
  8
 • Mozambikas
  Posted 2022.05.10 at 20:05

  Niekas ju tikrai nepirks ir nelaikys namuose.kaip koki kristolini inda sekcijoje

  23
 • Blin
  Posted 2022.05.10 at 16:20

  Aš iš kaimo,nesuprantu kame džiaugsmas??? Ir ko uodegas kiloja patys sau medžiotojų organizacijų atstovai? Nes kaip paprastam iš kaimo, man tame pakeitime nieko neaišku, nes nerandu nė vieno žodžio apie naktinių leidimą, va žodį duslintuvus randu, bet ir tai nesuprantu kokia iš to nauda. Nu žioplas, paaiškinkit žmoniškai. Ir kita vertus, ko uodegas kilojat kas ką pasiekė? Jei kaip suprantu nepasiekė nieko? Medžioklėj kaip neleido, taip ir neleis? Galėsit dar dešimt seimūnų kadencijų įtikinėt, kad leistų…. tad kame džiaugsmo šaknys?????? Kaip suprantu vienintelis kas ką pasiekė tai buves ministrinis, dabar Jonukas seiminis…

  20
  1
 • Stebėtojas
  Posted 2022.05.10 at 15:48

  Sveikinu visus padėjus teisingą žingsnį krašto gynybos ir tėsėkūros prasme, o kas liečia diskusijas kam padėkoti, tai galiu pasakyti, kad žinau ne iš nuogirdų kaip kas vyko ir reikia pasakyti didelį ačių naujai LMŽD vadovybei kuri įdėjo daug darbo ir pastangų – Virginijui Kantauskaui, Laimonui Daukšai, taip pat Deividui Staponkui, vienam teisininkui kuris savanoriškai padeda LMŽD, bei seimo nariams! Žmonės įdėjo tikrai daug darbo, kurio visuomenė nemato. Linkiu LMŽD būsimuose darbuose visokeriopos sėkmės, o medžiotojus paranginsiu palaikyti organizaciją, nes pagaliau turime rimtą struktūra kuri realiai daro pokyčius.

  23
  8
 • Paulius
  Posted 2022.05.10 at 14:47

  Geras žingsnis. Tik kaip sunkiai juda. Tikiu, kad greitai bus galima ir medžiotojams džiaugtis. Nušauti pasiutusią trichinelinę kiaulę ar rusišką okupantą vagį – prievartautoją tas pats. Reikia daug treniruotis ir dieną ir naktį ir turėti gerus prietaisus DABAR, o ne tada kai priešas prievartaus mūsų moteris mūsų namuose. Medžioklė nuo amžių buvo ne tik maisto tiekimas, bet ir praktinis karių rengimo būdas.

  42
  5
 • Rimondas
  Posted 2022.05.10 at 14:20

  Kas bus toliau, pamatysime. Manau palaipsniui biurokratus ir sovietinio stiliaus draudėjus įveiksime. O dėl pačio projekto ir įstatymo pataisos, tai LMŽD jokių nuopelnų neturi, nes iš esmės niekuo neprisidėjo. Kitos medžiotojų organizacijos šiame projekte sudalyvavo.

  6
  12
  • Medžioklis
   Posted 2022.05.10 at 14:24

   Oi jei nežinote geriau patylėti 😉 Apart LMŽD niekas nieko nepadarė tik keli kiti veikėjai viešai parėkavo ir tiek.

   18
   4
 • Medzioklis
  Posted 2022.05.10 at 14:06

  Sveikinu naująją LMŽD vadovybę su atliktų darbu ir linkiu tokios pat sėkmės būsimuose iššūkiuose!

  23
  7
 • Medziotojas
  Posted 2022.05.10 at 13:58

  Tai plotai visur, isvaziavus is miesto, tai tik namie galesi dziaugtis

  7
  1
 • Sigitas
  Posted 2022.05.10 at 13:54

  Labas. Na na, žiūrėsime kas čia keisis medžioklės taisyklėse. Dabar labai aiškiai parašyta, kad negalima netgi turėti plotuose. Kas čia dar gali keistis.

  8
  3
  • Sigis
   Posted 2022.05.10 at 14:04

   Tikiuosi uzteks proto neitraukti i medziokles taisykles

   5
   32
  • Savas
   Posted 2022.05.10 at 14:15

   Toms ponioms su loginių mąstymu šiuo klausimu labai blogai, kartais geriau joms patylėti aplamai atrodys protingiau

   11
   2

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą