Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seimas dvigubai pabrangino miško žvėris

Turinys:

Seimas pakeitė lėšų už medžiojamųjų gyvūnų išteklių panaudojimą paskirstymo proporciją bei du kartus padidino mokesčio už medžiojamuosius gyvūnus tarifus pagal medžioklės plotų kategorijas.

Priimtomis pataisomis nustatyta, kad 50 proc. mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklius bus įskaitoma į savivaldybės, kurios teritorijoje išgaunami medžiojamųjų gyvūnų ištekliai, biudžetą ir teisės aktų nustatyta tvarka naudojamas Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiajai programai finansuoti (šiuo metu galiojančiame įstatyme – 70 proc.).

50 procentų mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklius bus įskaitoma į valstybės biudžetą ir teisės aktų nustatyta tvarka naudojamas Aplinkos apsaugos rėmimo programai finansuoti (šiuo metu galiojančiame įstatyme – 30 proc.).

Už tai numatančias Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pataisas balsavo 60, prieš – 3, susilaikė 30 Seimo narių.

Tikimasi, kad pakeitus lėšų, surenkamų už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą, paskirstymo proporcijas, bus sudarytos sąlygos racionaliau panaudoti šias lėšas, o nustačius naujus mokesčio už medžiojamuosius gyvūnus tarifus, šie ištekliai bus tinkamai įvertinti.


ELTA.LT
Autorius: Jadvyga Bieliavska

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 1.7 / 5. Balsavo: 3

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Romualdas
  Posted 2020.12.08 at 09:06

  nesugeba susitvarkyti su stumbrais , priveisė visokių nesamonių ir dabar medžiotojai turi dengti biurokratų ir veltėdžiu darbus, gandrams inkilėlių, kormoranai nušiko visus rezervatus o jie toliau mikštose kėdese globoja neišvažiuodami iš kabinetų.Bardakas tikras o dar tokius mauglius kurie nieko nesugebba tik nendrinukęs kurios yra” tesiog lietuvos nacionalinis turtas “reikia saugoti.

 • Šernas
  Posted 2019.09.25 at 19:54

  Iš ko gi bepaimsi. Tai už oro taršą tai už gamtos ištekliu panaudojima ir tt. Auginkit kvadratinius snukučius mūsų IŠRINKTIEJI.

 • ciunga
  Posted 2018.12.12 at 19:17

  Eilini karta, eiline afera

 • Stepas
  Posted 2018.12.12 at 11:12

  Dviese valdininkai šerdami kariuomenė, užsienio, kuri neduoda jokios naudos gyventojams, neva kariauja su Rusais, ir ten siunčia į Ukrainą mūsų karius, už mūsų pinigus

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą