Mūsų tankiuose, plačiuose, gražiuose Lietuvos miškuose daugėja ne tik žmonių, besigrožinčių gamtos stebuklais, grybautojų ar uogautojų. Auga ir skaičius tų, kurie nori laisvalaikį praleisti medžiodami.
Ar sunku yra tapti profesionaliu, atsakingu, protingu medžiotoju? Be abejo. Žinoma, ne kiekvienas iš mūsų su tuo sutiktų. Tačiau norint pasiekti tinkamų rezultatų tikrai reikia išlieti ne vieną prakaito lašą.
Juk neretai pasitaiko, kad rezultatai nedžiugina – medžioklėse labai daug sužeistų žvėrių, yra ir tokių medžiotojų, kurie per metus iššauna vos vieną šūvį ir net nežino, kur pataikė, nes keliauja tiesiai į medžioklę visai nesitreniravę.
Šiuo metu aktuali tema medžiotojams yra praktinis šaudymo egzaminas, dėl kurio susirūpinę ne tik nauji, ką tik „iškepti“, medžiotojai, bet ir patyrę seni vilkai. Jiems kyla įvairių klausimų. Kaip bus? Ar aš išlaikysiu egzaminą? Ar pataikysiu į taikinį tiek kartų, kiek reikalaujama? Ar aš vis dar galiu? Todėl palinkėčiau naujiems medžiotojams nepervertinti savo galimybių, o seniesiems – neužmigti ant laurų.
Dabar kaip tik tas metas, kai dėl gerų rezultatų, vidinės ramybės, psichologinės stiprybės, neužduodant nereikalingų klausimų sau verta išlieti bet vieną prakaito lašą treniruotėse. Taip pat labai svarbu yra pasirinkti tinkamą amuniciją. Šiuo metu populiariausia tarp šaulių yra Žala Artus „Leader sport“ kulka, pasižyminti puikiomis balistinėmis savybėmis.
Ne viena Lietuvos šaudykla laukia Jūsų apsilankymų, kurių metu bus suteiktos puikios sąlygos treniruotėms, galėsite lavinti savo meistriškumą ir gauti ne vieną puikų patarimą laukdami egzamino dienos.
Šaudymo egzamino metu tikrinami ir vertinami egzaminuojamojo praktiniai medžiojimo įgūdžiai. Šaudymo egzaminas laikomas atliekant vieną iš nurodytų pratimų: „šaudymas į bėgantį šerną“ arba „šaudymas į lėkšteles“ tranšėjiniame arba apvaliame stende. Konkretų pratimą pagal
turimas galimybes pasirenka kiekviena miesto, regiono komisija.
1. Atlikdamas pratimą „šaudymas į bėgantį šerną“, egzaminuojamas medžiotojas turi teisę dviem Šaudymo serijoms po penkis šūvius. Egzaminas laikomas išlaikytu, jeigu egzaminuojamasis, šaudydamas iš standartinės padėties (stovint, be atramos, iš 35 m atstumo) kulkomis, nors vienos serijos metu į taikinį pataiko tris kartus. Kiekvienas kartas turi duoti ne mažiau kaip 1 tašką.
2. Atlikdamas pratimą „šaudymas į lėkšteles“ apvaliame arba tranšėjiniame 1 stende, egzaminuojamasis turi teisę dviem šaudymo serijoms po penkiolika lėkštelių. Lėkštelės skridimo kryptis ir atstumas šaudančiajam turi būti žinomi iš anksto.
Vienos lėkštelės numušimui egzaminuojamasis turi 2 šovinius. Egzaminas pripažįstamas išlaikytu, jeigu medžiotojas nors vienoje serijoje numuša ne mažiau kaip penkias lėkšteles.
Tad neužmirškite, nepatingėkite apsilankyti šaudykloje ir pasitreniruoti. Taiklių šūvių ir nei plauko, nei tauko, mieli kolegos!
[divide style=”2″]
Autorius: Kipras PAKELTIS
Šaltinis: Žurnalas „Medžiotojas ir medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateikta turinį be mūsų sutikimo draudžiama!
2 Komentarų
Kotryna
Sveiki,
noriu paklausti – ar šaudant į lėkštutes, prieš paleidžiant lėkštutę, galima būti pakėlus ginklą ir pasiruošus šauti ar ginklas turi būti nuleistas ir/arba nenuimtas saugiklis?
Miske.lt
Sveiki, pagal susitarimą, dažniausiai galima.