Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rusijoje nustatomi vis nauji afrikinio kiaulių maro atvejai

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją iš Rusijos kompetentingos institucijos, jog Tverės apskrityje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro atvejis. Ištyrus nugaišusį šerną, kuris buvo rastas netoli kiaulių komplekso, nustatyta, kad jis sirgo šia pavojinga užkrečiamąja liga. Tai jau ne pirmas afrikinio kiaulių maro atvejis, todėl Tverės apskrityje ši liga tapo endemine, t.y., išplitusia srities teritorijoje. Ligos židinių likvidavimo darbus itin komplikuoja tai, kad liga pasireiškia laukinėje faunoje.
Afrikinis kiaulių maras taip pat nustatytas ištyrus nugaišusius gyvulius kiaulių komplekse, esančiame Krasnodaro apskrityje, Briuchovieckovo rajone. Ūkyje buvo laikoma daugiau nei 6 tūkstančiai įvairaus amžiaus kiaulių. Iš viso šiame rajone laikoma per 15 tūkstančių kiaulių.

Nuo 2007 metų Rusijos Federacijoje nustatyta beveik 50 šios pavojingos ligos protrūkių, sunaikinta daugiau nei 600 tūkstančių kiaulių. Atsakingos Rusijos tarnybos informuoja, kad iki šiol šalyje pradėta tirti jau 16 kriminalinių bylų dėl afrikinio kiaulių maro užkrato išplatinimo.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjo pavaduotojo Egidijaus Pumpučio, jau keturios Rusijos Federacijos apskritys apimtos afrikinio kiaulių maro. Specialisto teigimu, ypač sunku lokalizuoti židinius ir likviduoti padarinius, kai liga pasireiškia laukinių šernų populiacijoje. E. Pumputis priminė, jog šį virusą platina ir erkės (Ornithodoros genties), kurias gali pernešti graužikai.

„Afrikinis kiaulių maras plinta ne tik per užsikrėtusius gyvūnus, virusas gali būti platinamas pervežant gyvulius, šeriant kiaules maisto atliekomis, ūkiuose nesilaikant biologinės saugos reikalavimų. Užkrečiamąsias ligas gali platinti asmenys, lankęsi gyvūnų užkrečiamųjų ligų židiniuose, medžioklėse ar pirminio apdorojimo vietose, skerdyklose, gyvūninės kilmės atliekų tvarkymo vietose. Norėčiau priminti, kad gyvulių laikytojai, kurių ūkiuose numato apsilankyti asmenys iš užsienio šalių, apie tokius vizitus privalo informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas. Taip pat gyvulių augintojams nereikėtų pamiršti, jog ūkinių gyvūnų šėrimui draudžiama naudoti maisto atliekas iš viešojo maitinimo ir prekybos įmonių”, – sakė Egidijus Pumputis.

Šaltinis: www.vmvt.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą