Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rokiškio ūkininko lauką nuo šernų aptvėrė medžiotojai

Turinys:

Dvi dešimtys Rokiškio rajono Žiobiškio klubo medžiotojų savaitgalį neįprastai leido laiką – vyrai tvėrė tvorą, saugosiančią ūkininko kukurūzų lauką nuo šernų.

Per kelias valandas nutįso maždaug vieno kilometro ilgio tinklinė tvora. Tačiau tai – tik dalis pradėto darbo.
Dar liko aptverti apie 1,5 kilometro tinklo, apsaugosiančio derlių nuo kriuksinčių smaguriautojų.
Netoli Plunksnočių miško esantį ūkininko Almanto Šedžio 23 hektarų kukurūzų lauką jau ne pirmus metus niokoja šernai.
Pernai ūkininkas nebeapsikentęs kreipėsi į savivaldybę. Suskaičiavus paaiškėjo, kad šernai tame lauke pridarė 5 tūkst. litų vertės nuostolių.
Juos turėjo padengti Žiobiškio medžiotojų klubo nariai, kurių medžioklės plotuose ir auga ūkininko kukurūzai.

„Medžiotojai kaip visada verkia, kad neturi pinigų. Man nesinori pyktis su žmonėmis. Juk tame būrelyje medžioja ir vyrų iš mūsų kaimo. Aš ir pasiūliau jiems, kad susirinkę į talką man užtvertų tvorą”, – sakė A.Šedys.

Vielinį tinklą ir kitų tvorai reikalingų medžiagų nusipirko pats ūkininkas. Jis į kukurūzų lauko apsaugą investavo per 16 tūkstančių litų.
A.Šedys sakė, kad kukurūzai yra pelninga kultūra. Viena bėda, kad saldžias burbuoles mėgsta ir šernai.
„Negana to, kad medžiotojai tuos šernus, kaip kokias kiaules, šeria, kad turėtų ką šaudyti, šernai užsimano ir pasmaguriauti. Todėl į mano lauką pamiškėje ateina kaip į restoraną delikatesų.

Paprastai suguža jų kelios dešimtys. Jeigu dar kiekvienas po vieną stiebą nusilaužtų ir suėstų – nieko nesakyčiau. Bet jie ištrypia viską aplinkui”, – kalbėjo ūkininkas.
A.Šedys sako, kad gauti kompensaciją už žvėrių padarytus nuostolius yra labai sunku. Ypač tiems, kurie augina kukurūzus, nes tai – vėlai subręstanti kultūra.
Norint iš jų sumalti gerus miltus, burbuolės lauke turi sulaukti šalnų. O paskutinis dokumentų žalai apskaičiuoti pateikimo terminas – rugsėjo pabaiga. Todėl niekaip neįmanoma apskaičiuoti realios žalos.

Laukiniai gyvūnai atklysta iš Latvijos
Antanas Bučas

Rokiškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistas
„Rokiškio rajono ūkininkai dėl žvėrių patiria nemažai žalos. Ypač daug šernų ir briedžių ateina nuo Latvijos pusės.
Medžiotojai ir jų plotuose ūkininkaujantys žemdirbiai dėl žalos kompensavimo paprastai geranoriškai susitaria. Kiek žinau, tik vienu atveju šių dviejų pusių nesutarimą sprendė teismas.

Paprastai medžiotojai negali sumokėti didelių pinigų sumų, nebent kokį šimtą kitą. Tačiau jie ūkininkams atsilygina sumedžiota žvėriena ar tverdami tvoras.”

lrytas
Šaltinis: Lrytas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą