Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rokiškio rajone siautėja vilkai

Turinys:

Kamajų seniūnijos ūkininkas iš Skeirių kaimo, liepos 29 rytą paskambino į Rokiškio rajono agentūrą ir pranešė, kad liepos 29-ios naktį vilkai ganykloje, Skeirių (Kamajų sen.) kaime, išpjovė 11 avių. Vilkai šeimininkavo ne tik ganykloje. Pasak ūkininko, vilkų būta ir tvarte, nes rado apdraskytų avių, o keleto dar neranda iš viso. Ūkininkas nuostolius skaičiuoja ir kreipsis į rajono savivaldybę dėl padarytų nuostolių atlyginimo.

Kol kas nėra aišku, ar ūkininkas ėmėsi apsaugos nuo vilkų priemonių. Kad laikomas avis apgintume nuo vilkų, apsaugos būdų yra įvairių, priklausomai nuo to, kiek gyvulių turima ir kokios jų laikymo sąlygos. Jei gyvuliai laikomi netoli namų, patartina nakčiai juos suginti į tvartą, o laikant aptvaruose, reikėtų pasirūpinti, kad tvoros ne tik neleistų bandai išsilakstyti, bet ir būtų nepraeinamos plėšrūnams. Tvorai tinkamiausias metalinis tinklas, bet aptvaro būklę reikia tikrinti, nes vilkai gali bandyti prasikasti pro jo apačią. Patikima apsauga gali būti modifikuotas elektrinis piemuo (platesnis nei įprastas, ištiestas vilko akių aukštyje) su raudonomis vėliavėlėmis, kokios naudojamos vilkų medžioklėje. Vėliavėlės turi būti 10 cm pločio, 60 cm ilgio ir pakabinamos ant virvės kas 40 cm taip, kad iki žemės liktų 15 cm. Tik laisvai plazdančios vėliavėlės yra efektyvios, todėl ūkininkas turi nuolat pataisyti apsivyniojusias, prisegti nukritusias vėliavėles. Vėliavėlėmis aptvertas plotas privalo būti uždaras, nes vilkas eis ratu aplink jas tol, kol suras neužtvertą plotą.

Nors ir labai gaila papjautų avių, tačiau gamtos dėsnių nepakeisime – vieniems duota pulti, kitiems gintis, pralaimi silpnesni, todėl reikia pasistengti ir mums, būti stipresniems už stipresnius.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą