Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Reikalavimai sušvelninti medžiotojų naudai

Turinys:

Rugsėjį „ŪP“ Nr. 102 straipsnyje „Griežti reikalavimai veda į pogrindį“ išdėstyta problema, su kuria susidurdavo medžiotojai, medžiojantys jų būreliams priklausančiuose, tačiau nuo gyvenamosios vietos gerokai nutolusiuose medžioklės plotuose. Kaunietis medžiotojas Domas Zuzevičius išdėstė, kiek kartų jam tekdavo vykti iš Kauno į Kėdainių r., norint deramai įvykdyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) reikalavimus dėl sumedžiotų šernų mėginių tyrimo dėl afrikinio kiaulių maro (AKM), nes mėginius buvo galima pristatyti tirti tik to rajono, kuriame sumedžiotas žvėris, VMVT teritoriniam padaliniui.

miske-programele

 

Spalio 19 d. VMVT direktorius Jonas Milius pasirašė įsakymą „Dėl šernų mėginių pristatymo į laboratoriją ir ištyrimo“. Šis dokumentas patvirtina, kad medžiotojams suteikiama galimybė pristatyti šernų mėginius į bet kurį VMVT teritorinį padalinį arba Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą (NMVRVI) darbo, poilsio ir švenčių dienomis. Medžiotojų tiesiogiai į NMVRVI pristatyti mėginiai iki tos dienos 10 val. bus ištiriami per 8 val. nuo mėginio gavimo. Tokia tyrimo trukmė numatoma tuomet, kai nereikia papildomų tyrimų, mėginys tvarkingas ir panašiai.

Informaciją apie tyrimų rezultatus medžiotojams pateiks teritorinė VMVT, kurios kontroliuojamoje teritorijoje buvo sumedžiotas šernas.

UP„ŪP“ informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą