Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rado naktinio matymo taikiklį – gresia bauda

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdydami reidą Radviliškio rajone Stumbro medžioklės plotų vienete patikrino asmenis, medžiojusius tykant. Vienas iš asmenų medžioklėje turėjo draudžiamą medžioklės priemonę – naktinio matymo priedėlį prie optinio taikiklio.  

„Patikrinę medžiotojus, pas vieną iš asmenų, vidinėje striukės dalyje radome naktinio matymo prietaisą, tvirtinamą prie optinio taikiklio. Už neteisėtą naktinio matymo priedėlio prie optinio taikiklio laikymą pažeidėjui gresia bauda iki 1700 eurų bei teisės medžioti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų. Taip pat paimtas šautuvas ir priedėlis“, – sako Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Edvinas Čepaitis.

Aplinkosaugininkai primena, kad medžiotojams draudžiama medžioti naudojant naktinius, lazerinius, termovizinius taikiklius ir jų priedus prie optinių taikiklių arba medžiojant turėti juos su savimi.

Primename kad, naktinio matymo taikikliai ir garso moderatoriai naudojami daugelyje pasaulio šalių, tad kodėl mes neperimame geros praktikos, o tik stengiamės kuo daugiau viską drausti ir bausti? Lietuvoje dažnai atsižvelgiama į įvairias Europos Komisijos rekomendacijas, todėl norime priminti, kad Europos Komisija savo darbiniame dokumente dėl Afrikinio kiaulių maro kontrolės šernų populiacijoje strategijos taip pat yra nurodžiusi, kad papildomos priemones medžioklėje gali būti naudojamos, siekiant įgyvendinti strateginius šernų populiacijos valdymo tikslus, ką ir padarė ne viena Europos Sąjungos valstybė, siekdama valdyti Afrikinį kiaulių marą.

Europos šalys, kuriose leidžiama medžioti su naktinio matymo taikikliais, bet kiekviena šalis turi savo įsigijimo ir naudojimo reglamentavimą: Latvija, Lenkija, Norvegija, Vokietija, Švedija, Airija, Čekija, Danija, Slovakija, Nyderlandai, Ispanija, Portugalija, Olandija, Didžioji Britanija, Austrija.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 100

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

16 Komentarai

 • feigenas
  Posted 2022.11.07 at 10:48

  juk aiskiai parasyt taisyklese tureti plotuose, ar naudoti medziokleje naktinio matymo taikikliu ar priedeliu prie ju .
  As pinigu turiu bet man noras isigyti tokius dalykus nekyla, negi mazai geros optikos , ar butina viska kas pasirodo bet kokia kaina sumedziot ?

  3
  12
  • algis
   Posted 2022.11.07 at 13:13

   turiu pinigu,bet protauti negaliu….kai sulauksite tiek meteliu ,gal pasirodys kitaip…man 76 valgau rukytus gaminiusmbutinai cesnakai,cibuliai iir tt….

  • Vaidotas
   Posted 2022.11.07 at 14:02

   Įdomu,ką nakti galima pamatyti per optiką ?Nebent esant sniego dangai ir pilnaties metu.

   15
   1
  • as
   Posted 2022.11.07 at 17:46

   taip todel kulturingi medziotojai ir medzioja tuomet kai menulis ar sniego danga. Nuo to gamtai tik geriau manau . O tokie kur bokstelis + samasvalas kukuruzu, is vis medziotojais nerturetu vadintis dar mat naktiniu , termovizoriniu uzsigeide . Negi Z8i , pulsaru, dar nepakanka.

   2
   14
  • Egidijus
   Posted 2022.11.08 at 13:35

   Ne bet kokia kaina sumedžioti, o atlikti kuo tikslesnį šūvį. Jauti skirtumą? O tuo Z8 ar bet kuo panašiu tu naktį šauni į šešėlį. Taigi garantijos nėra,kad nesužeisi žvėries. Manai, kad aplinkinių šalių medžiotojai kvailiai,kad naudoja naktines optikas o vat lietuviai patys protingiausi?

   14
   1
  • Feigenas Asilas
   Posted 2022.11.12 at 21:05

   Gera optika? Kaip ta tavo gera optika įtakos medžiojimą naktį? Negi tau nedašuto kad tai ką parašei yra debiliškas pritarimas mūsų TIKRAI korupcijai neužsiimančiai valdžiai? Ne bet kokia kaina sumedžioti, o atlikti kuo tikslesnį šūvį. Jauti skirtumą?

   10
 • algis
  Posted 2022.11.06 at 13:57

  Mano nuomone tai nusikalstamai dirba MZD vadovybe,tiesiog miega ir nevygdo seimo nutarimu. Reikia juos kaip nors priversti dirbti!!!!

 • teisus
  Posted 2022.11.05 at 00:20

  labas ,,,gamtos apsaugos inspektoriai negali apjieskoti ar kratyti asmenu bei automobiliu,,,,tai didelis pazeidimas is aplinkosaugininku puses,(kvailas kam leidosi apjieskomas,bet koks apjieskojimas tai kratos darymas turi buti liudininkai),,kad zmogus turejo kazkoki daikta kiseneje tai nieko nereiskia,,,jie turi uzfiksuoti naudojimo fakta,kadangi sis daiktas yra lietuvoje laisvoje prekyboje,,kitaip patarciau pradeti iki teismini tyrima del igaliojimu virsijimo ir neteisetu gamtosaugininku veiksmu,jie pazeide istatymus ir konstitucine teise.

  Taip bus dar ilgai kol medziotojai neprades rimtu veiksmu,,,,o aplamai lietuva yra atsiliekanti valstybe europoje ir pasaulyje idiegiant naujausias technologijas ne tik medziokleje bet ir gyvenime,,,

  53
  4
 • Širvintiškis Vaclovas
  Posted 2022.11.04 at 13:36

  Mielieji, negi Jus dar nesupratot, kad gyvenam degradų valdžios gniaužtuose, kurią patys išsirinkom.

  73
  3
  • Arturas
   Posted 2022.11.04 at 16:54

   labai idomiai parasyta”striukes kiseneje rado priedeli”
   taigi priedelis nebuvo sumontuotas ant optikos,ilaikikliu jei nebuvo,vadinasi,siuo priedeliu nebuvo galimybes naudotis saunant.va cia jau idomus gincas.
   kita vertus,rado kiseneje.Taigi vadinas asmuo buvo apieskotas ar gamros apsaugos inspektoriai turi tokia teise?jei ir turi ar buvo surasytas aspens apziuros-patikros protokolas ir t.t.tuoj ateis laikai,kaip ir visi norintys gales laisvai po kisenes,automobilius landzioti.Gero advokato ir sudirbi tuos tikrintojus.
   as visada gerbiau ir gerbiu istatymus,bet tai perlenkta lazda.

   59
   4
  • Robertas
   Posted 2022.11.04 at 20:59

   Visiškai teisingai.

   17
   5
 • Vaidotas
  Posted 2022.11.04 at 12:27

  Nelabai suprantama už ką tos visos baudos.Juk taip vadinamas uždedamas taikiklis pilnai naudojamas kaip termovizorius stebėjimui.Net visose gamintojo instrukcijose apie tai rašoma.Atsiliko nuo gyvenimo mūsų valdžia visose srityse.Gėda.

  59
  2
 • Matas
  Posted 2022.11.04 at 11:42

  Okaip kitaip nušausi žvėri be naktinio matymo taikiklio ten

  14
  6
 • Ūkininkas
  Posted 2022.11.04 at 10:30

  Negali priimti nes inspektoriai dar bolševikinius laikus primena ir tik tokius pažeidimus fiksuoja, yra dėl ko dirbti ir kur dingsta tie atimti prietaisai man labai įdomu.

  55
  5
 • Deividas
  Posted 2022.11.04 at 10:20

  Šių metų liepos mėnesį Seime priimtas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Šiuo projektu legalizuotas naktinio matymo taikiklių naudojimas civilinėje apyvartoje. Tai nesuteikia teisės medžioti su naktinio matymo taikikliais, tačiau leidžia juos turėti. Medžioklės taisyklės sako, kad draudžiama tūrėti naktinio matymo taikiklius medžioklės plotuose, nors aukštesnis teisės aktas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas tai leidžia. Įdomu kaip baigtųsi šis ginčas teisme?

  86
  1
  • as
   Posted 2022.11.04 at 11:55

   tai su zmona reik medziot!!!! ji gali turet ji nemedzioja!!!! visos sajungos rase i ministerija,tai kur atsakimai,jau 30d atsakimam praejo!!! kaip visad visi tyli kaz ko laukia!!!

   26
   1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą