Kaip daugelis greičiausiai žinote, rinkoje pasirodė naujieji „Pulsar“ termovizoriniai žiūronai pavadinimu „Accolade“.
Tiems, kurie yra pažįstami su „Pulsar“ produkcija, galiu pasakyti, kad tai beveik tie patys „Pulsar Helion“ modeliai tik žiūronų pavidalu.
Prisipažinsiu, aš buvau skeptiškai nusiteikęs termovizorinių žiūronų atžvilgiu dėl vienos paprastos priežasties – žiūrint per termovizorinius žiūronus yra apšviečiamos abi akys ir tai apsunkina taikymasi per optiką. Apie tai pakalbėsime vėliau, o dabar pradėkime nuo techninių savybių.
„Accolade“ termovizoriniai žiūronai gali būti dviejų tipų – su tolimačiu ir be jo. Iš savo praktikos galiu pasakyti, kad stebint žvėris su temvizoriumi yra ganėtinai sudėtinga nustatyti atstumą iki jo, ypač jei kalbame apie atviras vietoves.
„Helion“ serijos termovizoriuose yra improvizuotas tolimatis, kuris skaičiuoja atstumą iki objekto pagal jo dydį.
Kelis kartus naudojausi šią funkcija, tačiau ji man nepatiko. Rodomas atstumas buvo toli nuo realybės, tad greitai pamiršau, kad tokia funkcija iš viso yra.
Naujosiose „Accolade“ žiūronuose su žymėjimu „LRF“ yra įmontuotas lazerinis tolimatis, kuris rodo atstumą iki objekto ir kampą laipsniais. Išbandžiau tolimatį realiomis medžioklės sąlygomis ir jis man paliko gerą įspūdį.
Gamintojas deklaruoja, kad tolimatis turi matuoti atstumą iki 1350m., tačiau mano praktika buvo šiek tiek kitokia. Išmatuoti atstumo daugiau nei 752m. man nepavyko. Pasidomėjau kodėl taip nutiko ir paaiškėjo, kad lazerinis tolimatis yra jautrus oro sąlygoms.
Galime daryti išvadą, kad lyjant lietui, sningant ar esant rūkui tolimatis greičiausiai neveiks dideliais atstumais. Bet kokiu atveju, lazerinis tolimatis yra puikus pagalbininkas medžioklėje ir vienareikšmiškai tai žingsnis pirmyn.
Kaip ir minėjau prieš tai „Accolade“ žiūronai yra techniškai panašūs į „Helion“ serijos termovizorius, tad visas funkcijas, kurios yra „Helion“ termovizoriuose rasite ir „Accolade“ žiūronuose. Apie techninius parametrus labai detaliai nekalbėsiu, visą informaciją rasite čia.
Žvėrių aptikimo atstumas siekia 1800m., bet reikia nepamiršti, kad aptikimo atstumą įtakoja oro sąlygos ir žvėries dydis.
„Accolade“ žiūronai yra kelių modelių – su tolimačiu ir be jų. „XP50“ modeliai turi 640×480 pikselių sensorių ir aptikimo atstumas siekia 1800 metrų. „XQ38“ sensorius yra 384×288 pikselių, o aptikimo atstumas siekia 1350m.
Visų modelių ekranai yra 640×480 pikselių dydžio. Iš esmės žymėjimas yra toks pat kaip „Helion“ serijoje tik modeliai su tolimačiais turi papildomą žymėjimą „LRF“.
Termovizoriniuose žiūronuose yra galimybė reguliuoti kiekvienos akies dioptrijas. Tai leidžia sureguliuoti vaizdą kiekvienai akiai individualiai ir išgauti geriausią rezultatą. Taip pat galite reguliuoti atstumą tarp akių. Bendras vaizdo fokusavimas atliekamas ratuko pagalba, kuris yra tarp akių lęšių.
Korpusas pagamintas kokybiškai ir yra atsparus vandeniui. IPX7 vandens atsparumo klasė leidžia panardinti įrenginį į vandenį 30 min. iki 1 m. gylio. Aišku to daryti aš nerekomenduoju, bet medžiojant prastomis oro sąlygomis problemų kilti neturėtų. Žiūronai maitinami tokiomis pačiomis „IPS5“ baterijomis kaip ir „Helion“ termovizoriai. Jei prieš tai turėjote įsigiję šių baterijų, jų išmesti nereikės, jos tiks „Accolade“ žiūronuose.
Dabar pakalbėkime apie žiūrėjimą abejomis akimis ir mano skeptišką požiūrį į tai. Visi puikiai žinote kaip yra nepatogu taikytis su apšviesta akimi, todėl daugelis žiūrime per termovizorių su kita akimi nei taikomės.
Su „Accolade“ žiūronais tenka žiūrėti abejomis akimis ir įdomiausia tai, kad tokio apšviestų akių jausmo, kaip su „Helion“ termovizoriais nėra. Aš negaliu pasakyti kas tai įtakoja, bet diskomforto jausmas yra žymiai mažesnis.
Galbūt tai yra dėl to, kad akys kaip organai yra glaudžiai susiję tarpusavyje ir žiūrėjimas su viena akimi mums yra neįprastas, todėl matomo vaizdo apdorojimas yra prastesnis. Iš esmės akys tik perduoda impulsą į smegenis kur ir yra apdorojamas vaizdas.
Šiuo atveju žiūrėjimas abejomis akimis yra žymiai natūralesnis. Gal dėl to matomas vaizdas per „Accolade“ žiūronus atrodo geresnis ir detalesnis. Pastebėjau, kad „Accolade“ ekrano ryškumas yra šiek tiek mažesnis nei „Helion“, tai tikriausiai irgi duoda teigiamą rezultatą.
Apibendrinant galiu pasakyti, kad „Accolade“ termovizoriniai žiūronai man paliko gerą įspūdį ir baimės dėl apšviestų akių buvo perdėtos.
Be abejo, tai yra tik mano nuomonė, kuri gali nesutapti su jūsiške, todėl jei yra galimybė, būtinai išbandykite žiūronus medžioklės sąlygomis prieš pirkdami.
Iš savo pusės galiu pasakyti, kad aš greičiausiai parduosiu saviškį „Helion XP38“ ir pereisiu prie „Accolade LRF XP50“ žiūronų.