Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Prezidentė vetavo ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo projektą

Turinys:

Ketvirtadienis, birželio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymą, siūlydama tobulinti nuostatas dėl piliečių teisės disponuoti teisėtai įgytais ginklais ir šaudmenimis nepaprastosios ar karo padėties atveju.

Seimo priimtame įstatyme numatyta, kad ginklai ir šaudmenys iš jų turėtojų yra laikinai paimami ar rekvizuojami Nepaprastosios ar Karo padėties įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis. Toks teisinis reguliavimas sudaro prielaidas laikinam ginklų ir šaudmenų paėmimui iš visų juos teisėtai turinčių asmenų visais atvejais, įvedus nepaprastąją ar karo padėtį.

Pasak Prezidentės, niekas negali varžyti tautos ir kiekvieno piliečio teisės priešintis agresoriui, okupantui ir bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką. Konstitucijoje laiduojama kiekvieno piliečio teisė priešintis, todėl jo pasiryžimas ginti Lietuvos valstybę privalo būti skatinamas.

Prezidentė siūlo, kad nepaprastosios, karo padėties metu ar paskelbus mobilizaciją ginklai bei šaudmenys jų teisėtiems turėtojams būtų paliekami ir galėtų būti laikinai paimami ar rekvizuojami tik išskirtiniais atvejais – jeigu tie ginklai ir šaudmenys būtų reikalingi Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms arba būtų turima informacijos, kad jie gali būti panaudoti nusikalstamoms veikoms daryti.

Prezidentės teigimu, reguliuojant karo ar nepaprastosios padėties teisinius santykius, turėtų būti pasirinktas toks teisinis reguliavimas, kuris sukurtų vientisą, nuoseklią valstybės gynybos sistemą, skatinančią, bet ne ribojančią kiekvieno piliečio pasiryžimą ginti valstybę ginkluoto užpuolimo metu.

Vyriausybė Seimui pateiktame Karo padėties konstitucinio įstatymo projekte taip pat siūlo atsisakyti laikino ginklų paėmimo galimybės iš jų teisėtų turėtojų visais be išimties atvejais, paskelbus karo padėtį.

Prezidentės siūlymas leidžia užtikrinti ir tai, jog teisėtai ginklus turinčių asmenų nuosavybė bus ribojama tik išimtiniais atvejais ir tik įstatymų nustatyta tvarka.

Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 94 tūkst. teisėtų ginklų savininkų, o civilinėje apyvartoje – apie 174 tūkst. ginklų.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 3

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

3 Komentarai

 • Dainius S.
  Posted 2019.06.21 at 22:25

  Bet man tai iš principo šio punkto vykdymas, paskelbus nepaprastąją ar karo padėtį Lietuvoje, yra neįsivaizduojamas! Tai reiškia, kad Lietuvos policija, kurios ir taip nėra daug, viską mes ir vietoj to, kad užtikrintų viešąją tvarką, piliečių ir valstybinių pastatų saugumą – formuos ekipažus, kurie važinės pas 94 tūkst. piliečių ir rinks jų teisėtai turimus ginklus, jų priedėlius ir priedus bei šaudmenis (toliau – ginklai) surašydami ilgus poėmio protokolus!? Tada turės tuos ginklus pristatyti į policijos komisariatus, kur kiti policijos pareigūnai turės sutikrinti visų atvežtu ginklų kiekį, Nr., kalibrus ir juos surašyti ar suvesti į duomenų bazę !?
  Iš kitos pusės, jeigu paskelbus nepaprastąją ar karo padėtį Lietuvoje iš manęs bus paimami teisėtai įsigyti mano ginklai, su kuriais pagal šį įstatymą (34 str.) aš galiu ginti visuomenės ar valstybės interesus nuo pradėto ar tiesiogiai gresiančio pavojingo kėsinimosi – tai iš esmės reikia keisti ginklo panaudojimo nuostatą, kad asmuo gali ginti tik save – o kitus piliečius tegul spardo, pjauna ir “žalieji žmogeliukai” su vietiniais pagalbininkais užiminėja Lietuvą!

  6
  1
 • a
  Posted 2019.06.21 at 11:43

  vietoj to kad skatintu ginyba praktika ir naudojima jie sugalvoja paimti. Grinai propagandos is rytu itaka. Aciu prezidentei.

  7
  1
 • Post Author
  Miske.lt
  Posted 2019.06.20 at 11:29

  Dėkojame už veto! 🙂

  23
  1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą