Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer
Elnias kirtime

Prasidėjus briedžių ir tauriųjų elnių patinų medžioklei svarbu laikytis aplinkosauginių reikalavimų    

Rugpjūčio 15-oji – briedžių ir tauriųjų elnių patinų ir laukinių paukščių medžioklės sezono pradžia, todėl Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad medžiotojams privalu laikytis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių, kurios nustato gyvūnų medžioklės terminus, leistinus medžioklės būdus, medžiojamųjų gyvūnų medžioklės  ribojimo sąrašą ir kitus svarbius medžioklės reikalavimus. Taip pat kviečiame naudotis Aplinkos apsaugos departamento parengta medžioklės atmintinė, kurioje rasite svarbiausius medžioklės terminus. 

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad elniniai gyvūnai medžiojami vadovaujantis atrankinės medžioklės principais.  

Atrankinė medžioklė tai – medžiojamųjų gyvūnų medžiojimas pagal tam tikrą eiliškumą, siekiant užtikrinti, kad, nesant natūralios atrankos ar jai susilpnėjus, būtų atrenkami ir laiku sumedžiojami silpni laukiniai gyvūnai, o gerai besivystantys, perspektyvūs žvėrys – saugomi. Tinkamai atrinkti ir sumedžioti atrankiniam priskirtiną gyvūną bei išsaugoti perspektyvius žvėris yra kiekvieno medžiotojo pareiga. 

2023-2024 m. medžioklės sezono briedžių ir tauriųjų elnių medžioklės limitai   

Šių metų rugpjūčio 11 d. aplinkos ministro įsakymu patvirtinti 2023–2024 m. medžioklės sezono briedžių ir tauriųjų elnių medžioklės limitai pagal skirtingas savivaldybes (žr. įstatymo priede). Taip pat kviečiame susipažinti su kanopinių žvėrių medžioklės limitais, kiekvienam medžioklės ploto naudotojui.  

Medžioklės terminai:   

  • tauriųjų elnių patinų medžioklė leidžiama nuo rugpjūčio 15 d. iki sausio 31 d., patelių ir jauniklių – nuo rugsėjo 15 d. iki sausio 15 d.;     
  • briedžių patinai medžiojami nuo rugpjūčio 15 d. iki gruodžio 15 d., patelės – nuo spalio 1 d. iki lapkričio 30 d., jaunikliai – nuo spalio 1 d. iki sausio 31 d.;     
  • rugpjūčio 15 d. prasidėjus paukščių medžioklės sezonui iki gruodžio 15 d. galima medžioti didžiąsias antis, rudagalves krykles, klykuoles, kanadines bernikles, iki lapkričio 30 d. – perkūno oželius ir slankas.      

Svarbu atkreipti dėmesį, kad nuo 2022 m. pasikeitus teisės aktams, dėl kenksmingo švino poveikio laukinius gyvūnus draudžiama medžioti švininiais arba švino junginių turinčiais šratais, grankulkėmis bei šiuos šaudmenis  turėti su savimi 100 metrų atstumu aplink šlapžemes (natūralius ar dirbtinius, pastovius ar laikinus pelkių, durpynų ar vandens plotus, kurių vanduo yra tekantis ar stovintis, gėlas, sūrokas ar sūrus, įskaitant jūros akvatorijos plotus, kurių gylis atoslūgio metu neviršija šešių metrų).  

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ir toliau vykdys aktyvią medžioklės kontrolę, kad būtų užtikrinta laukinių gyvūnų ir paukščių apsauga, ypač bus telkiamas dėmesys siekiant išaiškinti informaciją apie šiurkščius pažeidimus.   

Per reidus bus tikrinamos pirminio žvėrių apdorojimo aikštelės ir stabdomos, pažeidimais įtariamų asmenų, transporto priemonės, ypač tamsiuoju paros metu.   

Kaip tinkamai pildyti medžioklės dokumentus    

Nuo 2022 m. balandžio 12 d. pasikeitus Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėms prieš išvežant sumedžiotus gyvūnus iš medžioklės plotų vieneto, kuriame jie sumedžioti, arba prieš pradedant sumedžiotus gyvūnus doroti, atsižvelgiant, kuris iš šių veiksmų pradedamas pirmas, medžioklės lape įrašoma, kiek ir kokių gyvūnų sumedžiota.

Medžiojant tykojant arba sėlinant, informacija apie gyvūnų, kurių medžioklė limituojama, sumedžiojimą į medžioklės lapą įrašoma prieš išgabenant gyvūną iš sumedžiojimo vietos arba prieš pradedant doroti, atsižvelgiant, kuris iš šių veiksmų pradedamas pirmas.

Ištaisius įrašą apie sumedžiotą gyvūną medžioklės lape, medžioklės vadovas nedelsdamas, prieš taisydamas, telefonu 8 (5) 273 2995 turi informuoti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybą, kuri vertina ir priima sprendimą dėl medžioklės įrašo patikrinimo bei informacijos perdavimo pareigūnams.    

Taip pat medžiotojai turėtų medžioklės lapą pildyti tvarkingai ir aiškiai. Jei padaroma klaida, klaidingas įrašas perbraukiamas tiesia horizontalia linija, šalia užrašoma teisingai, parašoma taisymo data ir pasirašoma.   

Be to, medžioklės lape draudžiama rašyti pieštuku arba specialiais rašikliais, kuriais padarytus įrašus galima pašalinti cheminėmis priemonėmis, kitaip juos panaikinti.    

Jei kyla klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.  

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.3 / 5. Balsavo: 20

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarų

  • as
    Parašė 2023.08.23 nuo 17:20

    Man tik klausimas vienas pasistojo kaip teks įvertinti ragus tauriojo elnio be termovizorinio taikiklio ( kurį žinoma naudosime tik šernu marui sukontroliuot) va čia tai problema egzistencinė pasistojo

    1
    1
    • Rimondas
      Parašė 2023.08.23 nuo 17:38

      Manau jums ne egzistencinė, o kitokia problema pasistojo, pvz provokatorius ar dar gražiau. Visi, kas matė elnią kiek kitaip , ne per televizorių :) žino, kad net naujausi termovizoriai yra ne geriausias būdas įvertinti ragus. Tam žymiai labiau tinka banalūs „naktinukai”, kuriuos medžiotojai jau senai turi.

  • Rimondas
    Parašė 2023.08.22 nuo 00:45

    Tokius komentatorius, kaip šis, skaitytoju prisistatęs, reikia baninti, o jų rašliavas trinti. Ir nereikia net pradėti kalbėti apie diskusiją, kitokią nuomonę ir tt. Į mūsų teritoriją atėjo priešas, kurio tikslas juodinti medžioklę, šmeižti medžiotojus. Tokiems nereikia duoti galimybės tai daryti mūsų, medžiotojų teritorijoje. Tokie yra informacinio karo dėsniai, priešams neleisti skleisti jų propagandą. Turime reikalą su priešais, o priešus reikia …
    O gamtosaugos rekomendacijose juoką sukėlė draudimas rašyti specialiu rašikliu, kuriuo padarytus įrašus galima panaikinti cheminėmis priemonėmis. Chemija šiuo metu tiek pažengusi, kad jokių specialių rašiklių nereikia. Cheminės (teisingos) priemonės gali nutrinti viską. Nemanau , kad medžiotojams tai aktualu. Didžioji dalis medžiotojų yra sąžiningi ir atsakingi gamtos resursų naudotojai. Būtent medžiotojų, o ne valdžios ir lizinginio premjero baudų dėka žvėrių yra tiek daug. Tačiau visus medžiotojus užknisa valdžiažmogiai, kurie niekaip neišsigydo nuo sovietinio kontrolieriaus sindromo, o medžiotojus laiko potencialiais įstatymų pažeidėjais. Tačiau juoko dėlei paklausiu, o kas bus jei medžioklės lapą koks nors išmanus medžiotojas modifikuos ne cheminėmis priemonėmis, o būdais, kurie jau iš fizikos mokslo sferos? Aišku, tai teorinis pamąstymas, nes tie žaislai nepigus. Tačiau kodėl ne? Matyt kažkam galvos skausmą sukelia.
    Kuo daugiau teisių gauna medžioklės klubai ir kuo mažiau valdiškų draudimų, tuo daugiau žvėrių.

    10
    1
  • Skaitytojas
    Parašė 2023.08.21 nuo 09:38

    Labai abejotina, kad tie, pilnom kelnem adrenalino, sulaukę sezono medžioti, besukontroliuos save ir mastys apie taisykles.. Medžiotojai- sukčiai. Buvo ir bus. Tai matosi ir iš taisykliu, kurios parodo, kokiais būdais yra taisomi ir klastojami dokumentai. Tai daug ka pasako..

    1
    10

Palikti komentarą

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą