Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Praeitą savaitę Seimas pritarė naktinio matymo taikiklių projektui

Turinys:

Paeitą savaitę Seimas pritarė naktinio matymo taikiklių projektui, kuriuo siūloma leisti naudoti naktinius ir termovizorinius taikiklius medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras. Šio projekto siūlomas teisinis reguliavimas yra suderinamas su Lietuvos tarptautiniais įsipareigojimais ir projektu siūlomas ribotas naktinio matymo taikiklių naudojimas prisidės prie efektyvesnio gyvūnų gerovės principų užtikrinimo.

Šiuo metu šernai, lapės, mangutai, paprastieji meškėnai, kanadinės audinės, nutrijos ir ondatros medžiojami nakties metu juos apšviečiant dirbtinės šviesos šaltiniais (prožektoriais). Prožektorius pakeitus naktiniais taikikliais, medžioklė būtų ne tik sumažėtų sužeistų gyvūnų skaičius, bet taip pat būtų išvengta „šviesos taršos“ ir papildomo gyvūnų trikdymo nakties – jų aktyvumo laiko, metu. Naktinių taikiklių riboto naudojimo įteisinimas atitinka gerąją ir paskutiniąją ES valstybių praktiką. Lenkija, Vokietija, Suomija, Švedija, Latvija, Estija, Kroatija, Čekija, Ispanija ir Italija yra tarp šalių, kurios leidžia naudoti naktinio matymo taikiklius medžiojant šernus ir (ar) smulkiuosius plėšrūnus ir (ar) invazines gyvūnų rūšis.

Iš viso balsavimui užsiregistravo 102 parlamentarai iš kurių 62 palaikė šį projektą, 37 balsavo prieš ir 3 susilaikė. Kviečiame susipažinti su asmeniniais Seimo narių balsavimo rezultatais, kuriuos rasite čia.

Naktinio matymo taikiklių klausimas perduotas svarstyti Kaimo reikalų komitetui ir papildomam Aplinkos apsaugos komitetui. Sekantis balsavimas Seimo posėdyje numatytas gruodžio 5 d.

Taip pat visus medžiotojus kviečiame susipažinti su individualiais Seimo narių vertinimais, kurie sudaryti pagal balsavimus medžiotojams aktualiuose projektuose.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 48

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

 • Senas medžiotojas.
  Posted 2023.11.23 at 09:13

  Sveiki kolegos medžiotojai. Mano nuomone seimo narys Linas Jonauskas galimai yra nesveikas žmogus. Tai su komufliažine uniforma laksto aplink ežerus, rašo raštus STT komiteto vardu. Jis vienas muša socdemų retingus. Aš visą laiką balsuodavau už socdemus o dabar dėl L.Jonausko nebalsuosiu. Nejaugi partijos pirmininkė V. Blinkevičiūtė nesupanta, kad L.Jonauskas kenkia partijai ir jos retingams.

 • Konservas
  Posted 2023.11.16 at 08:47

  Jau daugiau už konservus nebalsuosiu tikrai, kiek jų dar yra komuniagu ir laukia bolševikų sugrištant.Pirštais mes bolševikus naikinsim kai jie mus užpuls.Prileido iš baltarusijos 52 tukstačius rūsų tipo jie opoziciją, maitinam 5 koloną ruskių ir jie mus trems ir mūsų namuose gyvens

  14

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą