Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Politikai norėtų drausti medžioti invazines rūšis su šunimis tamsiu paros metu

Turinys:

Buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeiką pernai pakeitė medžioklės taisykles, kuriose leido invazinių žvėrelių medžioklė su šunimis tamsiu paros metu.

Kai kurie politikai norėtų, kad tokia medžioklė turėtų būti uždrausta. Seime jau planuojamos pataisos, kurios tokią medžioklę draustų ir tai nepriklausytų nuo besikeičiančių ministrų valios.

Medžiotojų atstovai tvirtina, kad jei šuo yra tinkamai dresuotas, jis bet kokio gyvūno nepuls. Be to, anot jų, tokią medžioklę su šunimis vadinti nehumaniška – neteisinga.

Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyriausioji specialistė Jolanta Urbelionytė komentavo, kad medžioklė su šunimis buvo leidžiama visuomet ir turi gilias kultūringos medžioklės tradicijas.

„Kai kurios medžioklės rūšys, pavyzdžiui, paukščių medžioklė, netgi laikomos prasilenkiančiomis su medžioklės etika, jeigu vykdomos neturint šuns. Šuo yra nepamainomas medžiotojo pagalbininkas ir ieškant sužeisto žvėries“, – komentavo J. Urbelionytė.

Ministerijos vyriausiosios specialistės teigimu, kanadines audines, mangutus, paprastuosius meškėnus, ondatras ir nutrijas medžioti naktį su prožektoriumi leista, nes tai invazinės žvėrių rūšys, jų plitimą reguliuoti būtina, tai daryti įpareigoja ir Europos Sąjungos teisės aktai.

„Kita vertus, Aplinkos ministerija pripažįsta, kad medžiojant naktį su šunimis, nors medžiokliniai šunys apmokyti ir paruošti tokiai medžioklei, gali būti trikdomi ir kiti medžiojamieji gyvūnai, kurie tuo metu nemedžiojami. Aplinkos ministerija atnaujins aplinkos ministrui patariančios Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos sudėtį ir šiuos medžioklės reguliavimo klausimus aptars su į šią tarybą įtrauktais ekspertais“, – teigė Aplinkos ministerijos vyriausioji specialistė J. Urbelionytė.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3.1 / 5. Balsavo: 11

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

3 Komentarai

  • Ričardas
    Posted 2021.04.13 at 22:16

    Keisti ir keisti…Ar negalima vienakart sustoti?Juokinga,(o tiksliau graudu),kai atsiverti Medžioklės taisykles,o ten pakeitimų daugiau negu pačių taisyklių…

  • Linas
    Posted 2021.04.13 at 15:58

    Nieko kvailesnio negali sugalvoti kaip tik kaitalioti istatiminę baze kas pusmetį ar metus.

  • Rimvydas
    Posted 2021.04.13 at 10:51

    Jau ir ankstenės valdžios įstatymus kaitaliojo kaip marškinius, bet dabartinė liberastų moteriškių valdžia kaitalioja nurodymus bei įstatymus dar dažniau, kaip apatinius marškinius. Tai rodo valdžios nekompetenciją ir nestabilumą. O kaip prie tokio jovalo prisitaikyti eiliniams piliečiams? O jei neprisitaiko – tai dar ir kosmines baudas uždeda…Štai tau ir liberali vapdžia…tik į vieną pusę – į betvarkę.

    17

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą