Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Politika medžioklės atžvilgiu turi keistis

Turinys:

Lietuvos medžioklės ūkio politiką formuoja LR Aplinkos ministerija, savo galioje turėdama medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių keitimo iniciatyvos teisę ir kitų su medžiokle susijusių įgyvendinamųjų teisės aktų priėmimą.

Tam didelės reikšmės turi aplinkos ministerijos vadovybės požiūris į medžioklės ūkį, ryžtingumas priiminėjant sprendimus, atsakingų specialistų kompetencija, teisingų sprendinių paieškos ir noras įsigilinti į problematiką. Apžvelgiant kelių pastarųjų metų LR Aplinkos ministerijos veiklą medžioklės klausimais, pasigendama noro išgirsti medžiotojų prašymus, todėl medžiotojai prieštaringai vertina LR Aplinkos ministerijos veiklą.

Įžvelgiamas LR Aplinkos ministerijos darbuotojų nepasitikėjimas medžiotojais, nusistatymas prieš medžiotojų bendruomenę ir įvedami nauji ribojimai medžiotojams. Tinkamiausias to pavyzdys, politinės valios nebuvimas įteisinant naktinių taikiklių ir garso slopintuvų naudojimą medžioklėje bei drastiškas ir desperatiškas noras prieš medžiotojų valią įteisinti elektroninį medžioklės lapą.  

Panašu, kad dabartinė LR Aplinkos ministerijos vadovybė ir ją atstovaujantys specialistai, medžiotojų nuomonės nenori girdėti, į ją visiškai neatsižvelgia bei ignoruoja.

Galima sakyti, kad svarbiausių medžioklės klausimų politika persikėlė į LR Seimą, todėl būtų teisinga palaikyti LR Seimo narius, kurie medžiotojus girdi ir įsiklauso į jų problemas.

Norisi, kad medžiotojų balsas Lietuvoje būtų girdimas, o medžiotojai vertintų tą balsą išgirdusius. Todėl svarbu palaikyti Seimo narius, kurie atsižvelgia į medžiotojų nuomonę ir lūkesčius.

Apibendrinome praeitų metų medžiotojų bendruomenei svarbius balsavimus LR Seime:

 1. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas Lietuvos Respublikos Seime įregistravo Medžioklės įstatymo  10 ir 13 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Projektu buvo siekiama pakeisti beveik 20 metų galiojančią medžioklės plotų vienetų sudarymo tvarką, numatant galimybę medžioklės vienetą steigti kartu ar atskirai veikiantiems stambiems žemės ir miško valdytojams ar komerciniais pagrindais medžioklę ketinantiems organizuoti subjektams.

Seimo nariai kurie šiuo klausimu balsavo medžiotojų naudai:

Dalia AsanavičiūtėJonas GudauskasLaima Mogenienė
Audronius AžubalisIrena HaaseAndrius Navickas
Zigmantas BalčytisJonas JarutisAndrius Palionis
Rasa BudbergytėLiudas JonaitisGintautas Paluckas
Algirdas ButkevičiusSergejus JovaišaBeata Petkevič
Antanas ČepononisVigilijus JuknaAudrius Petrošius
Viktoras FiodorovasLinas KukuraitisJonas Pinskus
Aidas GedvilasDeividas LabanavičiusPaulius Saudargas
Petras GražulisOrinta LeiputėAlgirdas Sysas
Domas GriškevičiusKęstutis MasiulisArtūras Skardžius
Jonas GudauskasKęstutis MažeikaZenonas Streikus
Justinas UrbanavičiusJuozas VaržgalysRemigijus Žemaitaitis
 1. Seime buvo priimtas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Šiuo projektu legalizuotas naktinio matymo taikiklių naudojimas civilinėje apyvartoje. Tai primas svarbus žingsnis norit įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje. Balsavimui užsiregistravo 105 Seimo nariai, už balsavo 90, prieš 5, susilaikė 10.

Kadangi šiuo klausimu didžioji Seimo narių dalis balsavo , pridedame nuorodą į balsavimo rezultatų lentelę (balsavimo rezultatai).

Primename, kad šiuo metu vyksta savivaldos rinkimai kuriuose dalyvauja ir medžiotojus palaikantys politikai, todėl manome, kad medžiotojų bendruomenei vertėtų atkreipti dėmesį į tokius kandidatus.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 37

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

13 Komentarai

 • romas
  Posted 2023.12.28 at 12:06

  dar noriu pasakyti, kad savininkas i savo miska galetu eiti su sautuvu nebutinai medzioti.Sakykime isbaidyti zveris sautuvo suvio pagalba is pavyzdziui azuoliuku jaunuolyno. Mano miske pasodinta apie 3000 azuoliuku. Klubo medziotojai nueina tik tada kai galima ka nors vertingesnio sumedzioti. Su sunimi velgi draudzima. Skydines apsaugos uzdetos. Jei aplinkos psauga labai rupinasi gyvaja gamta tai tegul pasako kip apsaugoti 10-15 metu azulyna nuo briedziu ir elniu daromos zalos.

 • romas
  Posted 2023.12.28 at 11:38

  medzioju nuo jaunystes.Manau,kad reiketu nepazeisti musu konstitucijos nuostatu i nuosavybe. Zemes ar misko savininkas be jokiu kliuciu turi tureti teise savo zemeje medezioti tykojant ar selinant.Mokescius valdininkai gali sugalvoti. Sakykime uz SUMEDZIOTA ZVERI. Pritarciau elektroninio medziokles lapo gavimui.Tai padetu aplinkos inspektoriams atlikti savo pareigas

  1
  1
 • Lankytojas
  Posted 2023.08.09 at 09:41

  Sveiki,
  100 % pritariu Vytui, labai dažnas reiškinys “Miske.lt”, kai neparodomas (tikėtina nepiktybiškai) straipsnio autorius.
  Juk teisės visiems galioja – tiek rašančiam, tiek skaitančiam.

  Su pagarba

 • Tomas
  Posted 2023.06.17 at 21:00

  O elektroninių medžioklės lapų bijoma dėl to, kad tuomet nepavyks laimikio yrašyti tik pamačius inspektorius? Įrašymo laikas matysis 😁?

  3
  5
 • Savininkas-medžiotojas
  Posted 2023.05.17 at 20:41

  Mintys medžioklės įstatymo pataisų belaukiant
  Esant dabartiniam medžioklės įstatymui žemės ir miškų savininkai yra palikti be pilietinės teisės į medžioklę. Daugumoje atvejų medžiotojų klubai visiškai ignoruoja žemės savininkus beveik neturinčius galimybių patekti į reikalingų asmenų, draugų ar giminaičių uždarais bastionais tapusius medžiotojų klubus. Na, o 13-tas medžioklės įstatymo straipsnis ne klubo nariui gali leisti sumedžioti zuikį ir galbūt dar pusę lapės uodegos. Todėl jis yra juokingas ir niekinis. Gal klubai medžiojantys prisilaikydami ne įstatymų, o taip kaip jiem geriau ir naudingiau, nebegali į savo kompanijas prisiimti svetimų akių ir ausų. Na, o neturintiems galimybės patekti į medžiotojų klubus ir neturintiems teisės medžioti net savo žemėse, lieka dėkoti, kad kol kas palikta teisė skaityti žurnalą „Medžioklė“ ir žiūreti laidas apie medžioklę. Dar nedraudžiama karts nuo karto patikrinti ar nesurūdyjęs seife saugomas šautuvas. Tai ir visi medžioklės malonumai žemės savininkui medžiotojui, kuriuos užtikrina „demokratiškasis“ medžioklės įstatymas.
  Laimonai Daukša, paaiškinkite kur teisingumas, kai savininkas nedraudžiantis medžioti jūsų medžiotojams pats savo žemėje tampa svečiu. O gauti leidimą norint kikį vakarą praleisti bokštelyje saugant pasėlius nuo žvėrių daromos žalos, tenka praeiti žeminanąius kryžiaus kelius. Neturi jokio pagrindo ir jūsų dejonės, kad daug sumokate savininkams už žvėrių padarytą žalą. Leiskite savininkams patiems saugoti savo pasėlius ir žalos atlyginimo rūpestis atkris. Pagrysta pasipiktinimą kelia ir tai, kad jūs savininkams neleisdami medžioti net su mietais, patys norite apsiginkluoti naktinio matymo taikikliais. Jeigu esate mėsininkai, o gamtą mylintys garbingi medžiotojai, privalote suprasti, kad tamsa žvėreliui vienintelė gamtos dovana padedanti išlikti gyvam. Toliau stebint „gražų“ bendravimą su savininkais, kurių žemėse medžiojate, sulauksime ir tos dienos, kad savininkai ponus medžiotojus su karučiais į bokštelius privalės nuvežti. Tokia tad realybė LMŽD ,pirmininke Laimonai Daukša, aplinkos apsaugos ministre Simonai Gentvila, seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininke Aiste Gedviliene ir visi medžioklės ystatymo kūrėjai.
  Žemės savininkas medžiotojas

  6
  5
  • Vytas
   Posted 2023.06.18 at 07:23

   Medziotojai mesininkai? Opats savo paselius saugosi su svilpuku Gal esi is tu kurie ir terse medziotoju varda delto sautuvas ir rudija

   9
   3
  • Vytas
   Posted 2023.06.20 at 11:31

   Gerb. savininke, kaip pats minėjote, medžioklė – griežtai Valstybės reglamentuota ūkinė veiklą žvėrių populiacijos reguliavimui, deleguota vykdyti medžiotojų klubams ir būreliams. Medžiotojai jas vykdo teisėtai. Jeigu medžiotojai pažeidžia teisės aktų reikalavimus, turite pareigą pranešti tinkamoms instancijoms. Esate medžiotojas ir galite rasti būdą susitarti su vietiniais medžiotojais, o ne ieškoti, kaip gauti naudos sau, nepaisant galiojančių teisės aktų.

   6
   2
 • Jonas
  Posted 2023.04.01 at 23:25

  Sveiki, gerbiami medžiotojai. Kam medžioklėje reikalingos plytos? Tai yra pradėjau rasti suskaldytas plytas sode, kur galimai yra medžiojama (kai nėra šeimininkų, žinoma). Ką reikia užpildyti, kad nemedžiotumėt mano žemėje?

  2
  6
  • Audrius
   Posted 2023.04.28 at 17:44

   Plytos medziokleje nenaudojamos, nesugalvoju, kam jos. Gal jos skyla, kai vagys bando tvarto spyna numusti? Apziurekit, ar neapdauzytos spynos

 • Kostas
  Posted 2023.03.07 at 11:06

  Visiškai pritariu straipsnio autoriui. Medžioklės įstatymuose dabar tiek pakeitimu, kad kitą sykį ir nenorom gali suklysti. Daugelis jau turi nuomonę, jog medžioklė jau sugadinta, jau nebe tokia įdomi, kaip buvo prieš keliasdešimt metų.

  14
 • Merdziotojai
  Posted 2023.03.01 at 15:53

  Medziotojai, tai ne tik nuo komunizmo islikusiu bureliu privilegijuoti nariai, o visi LT pilieciai turintys medziotojo kvalifikacija ! Prasau isgirskite visu Medziotoju ir ypatingai misku ir zemiu savininku balsus ! Jau senai atejo laikas panaikinti burelius-kolchozus ,kurie kaip ir minejau ,sukurti ir praktiskai nepasikeite nuo bolsevikizmo laiku. Ju nariai naudojasi privilegijomis pries kitus medziotojus! Remdamiesi senosiso Europos pavyzdziais ,kur medziokles kultura siekia simtmecius, (pvz. Austrija) ,pateikime aiskius kriterijus kiekvienam medziotojui ,sukurkime Valstybinius nepriklausomus medziokles kontroles mechanizmus , atitinkancius visu Medziotoju interesus! Sekmes

  12
  47
  • d
   Posted 2023.03.05 at 17:50

   kokius mechanizmus ? mano miškas mano žvėrys ? juk tik to siekiate jum neidoimi ta medžioklė ar tie žvėreliai tikslas vienas privatizuot paskutini turta ir tada parduot/nuomuot tiem patiem “kolchoznikam ” kaip isireiskete

   18
   2
 • Vytas
  Posted 2023.03.01 at 10:07

  Sveiki.
  Dėkoju, bet nežinau kam padėkoti, kas autorius šio ,,žurnalistinio tyrimo”?

  16
  3

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą