Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Politika medžioklės atžvilgiu turi keistis

Turinys:

Lietuvos medžioklės ūkio politiką formuoja LR Aplinkos ministerija, savo galioje turėdama medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių keitimo iniciatyvos teisę ir kitų su medžiokle susijusių įgyvendinamųjų teisės aktų priėmimą.

Tam didelės reikšmės turi aplinkos ministerijos vadovybės požiūris į medžioklės ūkį, ryžtingumas priiminėjant sprendimus, atsakingų specialistų kompetencija, teisingų sprendinių paieškos ir noras įsigilinti į problematiką. Apžvelgiant kelių pastarųjų metų LR Aplinkos ministerijos veiklą medžioklės klausimais, pasigendama noro išgirsti medžiotojų prašymus, todėl medžiotojai prieštaringai vertina LR Aplinkos ministerijos veiklą.

Įžvelgiamas LR Aplinkos ministerijos darbuotojų nepasitikėjimas medžiotojais, nusistatymas prieš medžiotojų bendruomenę ir įvedami nauji ribojimai medžiotojams. Tinkamiausias to pavyzdys, politinės valios nebuvimas įteisinant naktinių taikiklių ir garso slopintuvų naudojimą medžioklėje bei drastiškas ir desperatiškas noras prieš medžiotojų valią įteisinti elektroninį medžioklės lapą.  

Panašu, kad dabartinė LR Aplinkos ministerijos vadovybė ir ją atstovaujantys specialistai, medžiotojų nuomonės nenori girdėti, į ją visiškai neatsižvelgia bei ignoruoja.

Galima sakyti, kad svarbiausių medžioklės klausimų politika persikėlė į LR Seimą, todėl būtų teisinga palaikyti LR Seimo narius, kurie medžiotojus girdi ir įsiklauso į jų problemas.

Norisi, kad medžiotojų balsas Lietuvoje būtų girdimas, o medžiotojai vertintų tą balsą išgirdusius. Todėl svarbu palaikyti Seimo narius, kurie atsižvelgia į medžiotojų nuomonę ir lūkesčius.

Apibendrinome praeitų metų medžiotojų bendruomenei svarbius balsavimus LR Seime:

 1. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas Lietuvos Respublikos Seime įregistravo Medžioklės įstatymo  10 ir 13 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Projektu buvo siekiama pakeisti beveik 20 metų galiojančią medžioklės plotų vienetų sudarymo tvarką, numatant galimybę medžioklės vienetą steigti kartu ar atskirai veikiantiems stambiems žemės ir miško valdytojams ar komerciniais pagrindais medžioklę ketinantiems organizuoti subjektams.

Seimo nariai kurie šiuo klausimu balsavo medžiotojų naudai:

Dalia AsanavičiūtėJonas GudauskasLaima Mogenienė
Audronius AžubalisIrena HaaseAndrius Navickas
Zigmantas BalčytisJonas JarutisAndrius Palionis
Rasa BudbergytėLiudas JonaitisGintautas Paluckas
Algirdas ButkevičiusSergejus JovaišaBeata Petkevič
Antanas ČepononisVigilijus JuknaAudrius Petrošius
Viktoras FiodorovasLinas KukuraitisJonas Pinskus
Aidas GedvilasDeividas LabanavičiusPaulius Saudargas
Petras GražulisOrinta LeiputėAlgirdas Sysas
Domas GriškevičiusKęstutis MasiulisArtūras Skardžius
Jonas GudauskasKęstutis MažeikaZenonas Streikus
Justinas UrbanavičiusJuozas VaržgalysRemigijus Žemaitaitis
 1. Seime buvo priimtas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 3, 13 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Šiuo projektu legalizuotas naktinio matymo taikiklių naudojimas civilinėje apyvartoje. Tai primas svarbus žingsnis norit įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje. Balsavimui užsiregistravo 105 Seimo nariai, už balsavo 90, prieš 5, susilaikė 10.

Kadangi šiuo klausimu didžioji Seimo narių dalis balsavo , pridedame nuorodą į balsavimo rezultatų lentelę (balsavimo rezultatai).

Primename, kad šiuo metu vyksta savivaldos rinkimai kuriuose dalyvauja ir medžiotojus palaikantys politikai, todėl manome, kad medžiotojų bendruomenei vertėtų atkreipti dėmesį į tokius kandidatus.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 30

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Kostas
  Posted 2023.03.07 at 11:06

  Visiškai pritariu straipsnio autoriui. Medžioklės įstatymuose dabar tiek pakeitimu, kad kitą sykį ir nenorom gali suklysti. Daugelis jau turi nuomonę, jog medžioklė jau sugadinta, jau nebe tokia įdomi, kaip buvo prieš keliasdešimt metų.

 • Merdziotojai
  Posted 2023.03.01 at 15:53

  Medziotojai, tai ne tik nuo komunizmo islikusiu bureliu privilegijuoti nariai, o visi LT pilieciai turintys medziotojo kvalifikacija ! Prasau isgirskite visu Medziotoju ir ypatingai misku ir zemiu savininku balsus ! Jau senai atejo laikas panaikinti burelius-kolchozus ,kurie kaip ir minejau ,sukurti ir praktiskai nepasikeite nuo bolsevikizmo laiku. Ju nariai naudojasi privilegijomis pries kitus medziotojus! Remdamiesi senosiso Europos pavyzdziais ,kur medziokles kultura siekia simtmecius, (pvz. Austrija) ,pateikime aiskius kriterijus kiekvienam medziotojui ,sukurkime Valstybinius nepriklausomus medziokles kontroles mechanizmus , atitinkancius visu Medziotoju interesus! Sekmes

  7
  36
  • d
   Posted 2023.03.05 at 17:50

   kokius mechanizmus ? mano miškas mano žvėrys ? juk tik to siekiate jum neidoimi ta medžioklė ar tie žvėreliai tikslas vienas privatizuot paskutini turta ir tada parduot/nuomuot tiem patiem “kolchoznikam ” kaip isireiskete

 • Vytas
  Posted 2023.03.01 at 10:07

  Sveiki.
  Dėkoju, bet nežinau kam padėkoti, kas autorius šio ,,žurnalistinio tyrimo”?

  13
  2

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now