Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Per kiek laiko pratęsiami leidimai naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 10 straipsnio 5 dalies nuostatomis medžioklės plotų vieneto naudotojai (toliau – MPV naudotojas) dėl leidimo naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius turi kreiptis per du mėnesius jam pasibaigus. 

Pagal Leidimų naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete tvarkos, patvirtintos aplinkos ministro 2002 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. 512 „Dėl leidimų naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete tvarkos patvirtinimo“, nuostatas medžioklės plotų naudotojui, laiku pateikusiam prašymą pratęsti leidimą ir tinkamai vykdžiusiam nustatytas medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimo, apsaugos ir gausinimo sąlygas, leidimas pratęsiamas 10 metų laikotarpiui.  

Departamentas leidimą pratęsti arba motyvuotą atsakymo dėl atsisakymo jį pratęsti turi pateikti per 10 d. d. nuo atitinkamo prašymo gavimo. 

Atkreipiame dėmesį, kad Aplinkos apsaugos departamentas siekdamas, kad leidimų pratęsimas vyktų sklandžiai (taip pat kad ir leidimo galiojimas būtų nepertraukiamas ar laikotarpis nuo leidimo galiojimo pabaigos ir jo pratęsimo būtų minimalus) MPV naudotojų prašymus priima ir ankščiau nei yra numatyta teisės aktuose, t. y. ir dar jam nesibaigus. 

Atkreipiame dėmesį, kad Aplinkos apsaugos departamentas kiekvieną MPV naudotoją, kuris dėl leidimo pratęsimo kreipiasi ankščiau nei yra numatyta medžioklę reglamentuojančiuose teisės aktuose, informuoja raštu, kuriame nurodo, kad jų prašymas yra priimtas, naujo prašymo teikti nereikia ir kad prašymas bus nagrinėjamas pasibaigus leidimo galiojimo terminui.  

Pažymėtina, kad leidimo sąlygos vertinamos už visą leidimo galiojimo laiką. Išnagrinėjus pateiktą prašymą ir leidimų sąlygų laikymąsi leidimą pratęsti arba motyvuotą atsakymo dėl atsisakymo jį pratęsti turi pateikti per 10 d. d. Tačiau stengiamasi,  tai padaryti per trumpiausią įmanomą terminą. Aplinkos apsaugos departamentas apie priimtą sprendimą MPV naudotojus taip pat informuoja atskiru raštu. 

Šių metų gegužės ir birželio mėnesiais įvertino MPV leidimo sąlygų laikymąsi ir jau pratęsė 230 MPV leidimų.  

Leidimai dažniausia pratęsiami tą pačia arba sekančia dieną leidimui pasibaigus, net 84 proc., ir tik 16 proc. leidimų, buvo pratęsti daugiau, kaip per dvi dienas.  

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.7 / 5. Balsavo: 18

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą