Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pasikeitimai dėl medžioklės lapų registravimo ir žymėjimo

Turinys:

Nuo š. m. balandžio 1 d. medžioklės lapus registruos ir specialiu spaudu žymės Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (toliau – AAD) Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai. Iki šiol medžioklės lapus registruodavo ir ženklindavo rajoninės aplinkos apsaugos inspekcijos. Pažymime, kad naujų medžioklės lapų ženklinti nereikia tol, kol medžioklės ploto naudotojai neišnaudos anksčiau registruotų ir žymėtų medžioklės lapų.

Pagal medžioklės LR teritorijoje taisyklių 191  papunktį, medžioklės lapai turi būti įregistruoti ir pažymėti Medžioklės taisyklių 8 priede nurodyta tvarka, pagal kurią medžioklės plotų naudotojai atsispausdina reikalingą medžioklės lapų kiekį, sunumeruoja juos eilės tvarka, pažymi kiekvieną medžioklės lapą medžioklės plotų naudotojo antspaudu (jei medžioklės plotų naudotojas yra juridinis asmuo ir turi antspaudą) ir tiesiogiai atvykęs pateikia juos AAD Gyvosios gamtos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnui, kuris tą pačią darbo dieną medžioklės lapus įregistruoja Medžioklės lapų registre.  Rekomenduojama aukščiau nurodytu būdu paruošti medžioklės lapus ir kreiptis dėl jų įregistravimo vieną kartą visam medžioklės sezonui.

 Medžioklės lapo pavyzdinę formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2014 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. 81 „Dėl medžioklės dokumentų formų patvirtinimo“ galite rasti čia.

Taip pat primename, kad balandžio 1 d. prasideda naujas medžioklės sezonas, todėl pagal Medžioklės LR teritorijoje taisykles iki kovo 31 d. (imtinai) išduoti medžioklės lapai nustoja galioti. Nuo balandžio 1 d. turi būti išduodami nauji medžioklės lapai su nurodytu nauju medžioklės lapo galiojimo laikotarpiu, kuris gali būti ne ilgesnis kaip iki to paties medžioklės sezono kovo 31 d.

Dėl medžioklės lapų registravimo ir ženklinimo kreiptis į AAD Gyvosios gamtos departamento Gyvosios gamtos apsaugos skyrius žemiau nurodytais kontaktais.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3 / 5. Balsavo: 21

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Ernis
  Posted 2023.03.31 at 20:34

  Nu cia kazkas supainiota.
  Medziokles taisykliu 8 priedas kalba apie AAD pareguna, bet ne butinai apie gyvosios gamtos!!!
  Cia greiciau gal AAD direktoriau isakymu kazkas pasikeite

  • M
   Posted 2023.03.31 at 22:50

   Man regis cia pasenusi informacija, tas antspaudas is rajonio i regionini pasikeite jau pries kelis metus.

   1
   0
 • M
  Posted 2023.03.31 at 13:22

  Medžioklės lapas, yra senas (ano meto) reliktas, sis dokumentas sukurtas vienos dienos didelems kolektyvinems medzioklei, bet jis yra morališkai pasenęs ir prastai pritaikytas kitoms situacijoms.
  Visu pirma jame suplakta per daug funkciju, kitas dalykas, nera asmenines dalyvio atsakomybes, medziotojas pasiraso i prieki uz viska kas toliau vyks, bet jis nera supazindinamas kaip lapas atrodo medziokles pabaigoje.
  Pagrindines dvi lapo funkcijos:
  – medziotojo legalizavimas;
  – medziokles laimikio legalizavimas,
  privalo būti atskirtos.

  Labai gaila, kad lapo elektronizuotojai viso to nesuvokia ir tik aklai kopijuoja abejotinos kokybes seną dokumentą, nedarydami jokių naudingų korekcijų ji skaitmenizuojant.

  8
  1
 • Bronius
  Posted 2023.03.30 at 22:06

  Tikrai taip, kiek teko medžioti Euopoje, niekas nepildo jokio medžioklės lapo.
  Lietuva išskirtinė šalis, kurioje viskas ribojama, draudžiama ir nepasitikima.

  46
  2
  • Šernas
   Posted 2023.03.31 at 09:05

   Broniau Jūs visiškai esate neteisus

   5
   8
  • Virgis
   Posted 2023.04.01 at 09:40

   Su balandžio pirmąja….

 • Sigitas T.
  Posted 2023.03.30 at 20:49

  Prašau pasakykite kam ta stgyvena – medžioklės lapas yra reikalinga iš viso? Koks tikslas? Kokia jo funkcija?

  38
  1
  • Tiutis
   Posted 2023.03.30 at 23:15

   Kad data netaip irasytim ir isrurintu. Va kam

   41

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą