Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pasikeitė Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimai

Turinys:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauji Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimai. Juose, be ankstesnių reikalavimų žvėrių pirminio dorojimo aikštelėms ir gyvūninių atliekų duobėms, nustatyti nauji reikalavimai žvėrių dorojimo patalpoms. Be to, anksčiau tik metus galiojusi Pažyma apie medžiotojų klubo ar būrelio objektų ir veiklos atitiktį veterinariniams reikalavimams, nuo šių metų išduodama neterminuotam laikui.

„Šiuo metu medžiotojų klubai ir būreliai gana aktyviai teikia prašymus VMVT teritoriniams padaliniams, kurių inspektoriai pagal juos atlieka patikrinimus. Jei nenustatoma pažeidimų, medžioklės ploto vienetui išduodama neterminuota Pažyma, o apie jos išdavimą informuojama to rajono Aplinkos apsaugos departamento valdyba. Pažymos galiojimą gali sustabdyti ar panaikinti pats medžiotojų klubas ar būrelis. Jos galiojimas gali būti sustabdytas arba Pažyma gali būti panaikinta ir nustačius šiurkščių teisės aktų reikalavimų pažeidimų. Tokiu atveju Pažymoje nurodytuose medžioklės plotų vienetuose medžioklė būtų stabdoma ar nutraukiama“, – sako VMVT Skubios veiklos skyriaus patarėjas Paulius Bušauskas.

Specialistas pastebi, kad medžiotojai gan aktyviai įsirengia žvėrių išdorojimo patalpas, tad nustatyti reikalavimus tokioms patalpoms buvo būtina. Tam tikrų palengvinimų numatyta ir tvarkant sumedžiotus elninius gyvūnus ar paukščius. Tikimasi, kad bendradarbiaujant su Aplinkos ministerija ir medžiotojų bendruomene parengti Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų pakeitimai prisidės ir prie afrikinio kiaulių maro (AKM) mažėjimo laukinėje faunoje.

Per pastarąjį mėnesį (balandžio 6–gegužės 5 d.) Lietuvoje AKM buvo nustatytas 29 nugaišusiems ir 6 sumedžiotiems šernams: Akmenės sen. Papilės sen., Alytaus r. sav. Alytaus sen., Birštono sav., Druskininkų sav. Viečiūnų sen., Elektrėnų r. sav. Vievio sen., Kaišiadorių r. sav. Kruonio sen., Kauno r. sav. Garliavos apyl. sen., Molėtų r. sav. Balninkų sen., Prienų r. sav. Naujosios Ūtos sen., Radviliškio r. sav. Šaukoto sen., Šakių r. sav. Lukšių sen., Šiaulių r. sav. Raudėnų sen., Telšių r. sav. Tryškių sen., Ukmergės r. sav. Siesikų sen., Zarasų r. sav. Antazavės sen.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą