Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Panevėžio rajone aplinkosaugininkams įkliuvo asmuo, turintis ginklą ir šovinių.

Rugpjūčio 22 dieną, vykdant bendrą Panevėžio ir Utenos gyvosios gamtos apsaugos skyrių pareigūnų reidą, Panevėžio rajone nustatytas asmuo neteisėtai laikęs 2 šaunamuosius ginklus, 3 šaudmenis ir žeberklą. 

Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai dar prieš reidą rinko informaciją apie šio asmens vykdomą neteisėtą veiklą, susijusią su neteisėtu medžiojamųjų gyvūnų naudojimu.  

Gavę papildomos informacijos apie galimus gyvosios gamtos apsaugos pažeidimus, pareigūnai atliko tyrimą ir kartu su asmeniu apžiūrėjo ūkinius pastatus, kuriuose ir aptiko neteisėtai laikomus daiktus.  

Nustatyta, kad nei leidimo turėti šaunamuosius ginklus, nei suteiktos teisės medžioti asmuo neturi, tačiau ūkiniuose pastatuose laikė medžioklei skirtus šaunamuosius ginklus ir šaudmenis. Be to, ūkiniuose pastatuose rasta nemažai ir panaudotų šaudmenų tūtelių.  

Dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis aplinkosaugininkai informavo policijos pareigūnus, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 253 straipsnio 1 dalį, dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais.  

Dėl neteisėto ne mėgėjų žvejybos įrankio – žeberklo laikymo, asmeniui surašytas administracinių nusižengimo protokolas ir gresia iki 200 eurų bauda su žeberklo konfiskavimu. Visi rasti neteisėtai laikomi daiktai yra paimti.  

„Džiaugiamės, kad rasti ginklai daugiau niekada nebus panaudoti draudžiamai medžioklei, ypač artėjant tauriųjų elnių ir briedžių rujai, kai šie gyvūnai tampa labiausiai pažeidžiami“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė. 

Aplinkosaugininkai primena, kad gyventojai turima informacija apie galimus brakonierius ar įtariamus asmenis, kurie turi nelegalių ginklų, medžioja kilpomis ir kitais draudžiamais įrankiais bei priemonėmis, pasidalintų su departamentu. O pastebėjus tokius pažeidimus, ragina fiksuoti įvykio aplinkybes ir kuo skubiau pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. 

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 10

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą