Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pagėgiuose sekama šilutiškių brakonierių pavyzdžiu

Turinys:

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos patruliuojantys pasienio pareigūnai, Palumpio kaime (Lumpėnų sen.) vėlyvą vakarą sustabdę automobilį, jo bagažinėje rado dėžę su žvėrienos skerdiena, ginklu ir medžioklės lapu.

Į įvykio vietą nedelsdami išvyko Klaipėdos RAAD Tauragės rajono agentūros vyriausiasis specialistas gyvajai gamtai Petras Survilas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius. Bardinų užkardos budėtojų dalyje buvo apklausti VSAT pareigūnai ir brakonieriavimu įtariamas pilietis, Vilkyškių miestelyje registruoto medžiotojų klubo „Santaka“ narys S. K.

Aplinkosaugininkai patikrino užkardos kieme stovėjusį automobilį „Citroen Berlingo“. Jo bagažinėje buvo išdoroto stirnino skerdiena bei nupjauta galva su ragais. Pasienio pareigūnai jiems perdavė medžioklės lapą, užpildytą sulaikyto medžiotojo vardu, šautuvą su optiniu taikikliu ir užtaisytais dviem šoviniais, prožektorių, peilį, leidimą laikyti ginklą, suvertą stirnino licenciją.

Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento pranešime teigiama, kad apsilankius pažeidimo vietoje buvo rasta žvėries dorojimo žymių: kraujo, stirnino vidaus organų, kailis, prie kurio buvo gyvūno ausys. Stirnino ausyse nebuvo jokių licencijos įvėrimo žymių. Atliekos buvo paliktos ne tam skirtoje vietoje – pievoje. Medžioklės lape nebuvo pažymėta apie stirnino sumedžiojimą ir licencijos jam sumedžioti panaudojimą.

Už neteisėtą medžioklę brakonieriui gresia bauda nuo 868 iki 1 737 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų bei pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti, ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimas. Gyvūnijos ištekliams padaryta žala – 1 587 Eur.

Medžiotojų klubo „Santaka“ pirmininkas Romas Minelga „ŪP“ korespondentui sakė, kad šis brakonierius artimiausiu metu bus pašalintas iš medžiotojų klubo. S. K. pirmininkui sakęs, kad apie stirnino sumedžiojimą medžioklės lape nepažymėjęs todėl, kad buvo tamsu ir neturėjo kuo pasišviesti. Naivus pasiteisinimas – tam tikslui galėjo būti panaudotos automobilio šviesos. Be to, aplinkosaugininkas P. Survilas teigė, kad brakonierius turėjo ir kuo puikiausiai šviečiantį prožektorių.

Tą patį vakarą iš Klaipėdos buvo iškviestas techninės pagalbos automobilis, kuris brakonieriaus „Citroen Berlingo“ nugabeno į Tauragę – arčiau rajono apylinkės teismo, kuriame netrukus bus priimtas sprendimas dėl baudos ir žalos gamtai atlyginimo bei visų medžioklės įrankių ir transporto priemonės konfiskavimo.

Neseniai „ŪP“ rašėme, kad gretimame Šilutės rajone šiais metais konfiskuoti jau trys brakonierių, neteisėtai sumedžiojusių stirnas, automobiliai. Matyt, S. K. seka jų pavyzdžiu, juolab kad ir jis pats buvęs šilutiškis, tik dabar jau apie porą metų gyvena Klaipėdoje.

Pagėgių krašte – pirmas atvejis, kai iš brakonieriaus konfiskuojamas automobilis. Prieš kelerius metus žvejams į tinklą buvo patekęs bebras, aplinkosaugininkai įtarė, kad jis sumedžiotas neteisėtai. Tauragės rajono agentūros vyresnysis specialistas gyvajai gamtai Vytautas Mockus tebeprisimena, kaip prieš dvejus metus vienos žvejybos įmonės žvejai Nemune užmetė tinklą stintoms gaudyti. Į jį pateko bebras. Šį atvejį per vaizdo stebėjimo kameras irgi pamatė pasieniečiai. Jie pranešė aplinkosaugininkams, teismas už bebro sugavimą skyrė baudą, priteisė gamtai padarytą žalą ir konfiskavo automobilį. Šis teismo sprendimas buvo apskųstas aukštesnės instancijos teismui, ilgai truko bylinėjimosi procesas, kol galų gale panaikino paskirtąją baudą, grąžino konfiskuotą automobilį. Tariamajam pažeidėjui teko atlyginti tik gamtai padarytą žalą.

Panašu, kad stirniną neteisėtai sumedžiojęs S. K. automobilio nebeatgaus, nes brakonieriavimo faktas yra akivaizdus.

Klaipėdos RAAD nuotrauka
UP„ŪP“ informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą