Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nuginkluoti Kelmės rajono miškuose siautę brakonieriai

Turinys:

Kelmės aplinkosaugininkai ir jiems talkinę policijos pareigūnai sučiupo brakonierių gaują, kuri siautė rajono miškuose. Iš sulaikytųjų atimti trys šautuvai, žvejybinis tinklas, žeberklas.

Signalas apie neteisėtą medžioklę Spirgių (Kelmės r.) esančiuose Pašilės medžiotojų būrelio plotuose buvo gautas kovo 11-osios vakarą. Šiame miške oficialiai medžiojantys vyriškiai pastebėjo keturis brakonierius ir išsikvietė į pagalbą Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Kelmės rajono agentūros darbuotojus.

Aplinkosaugininkus pasitiko Pašilės medžiotojų būrelio nariai, su kuriais kartu netrukus buvo sučiupti du atėjūnai. Gerokai įkaušę 37 metų vyriškiai prisipažino, kad dalyvavo neleistinoje medžioklėje, bet buvo tik varovai.

Ginklus turėję du brakonieriai paspruko, bet vienas jų buvo atpažintas.

Vieno brakonieriaus namuose Sendvarių (Kelmės r.) kaime ketvirtadienį buvo atlikta krata. Per ją ūkiniame pastate surastas mažo kalibro graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu, žvejybinis tinklas, žeberklas ir usūrinio šuns kailis.

Gyvenamajame name buvo rasta šaudmenų, trys šautuvų vamzdžiai, dėžutė parako.

Sodybos šeimininkas prisipažino, kad neteisėtai sumedžiojo usūrinį šunį. Jis neslėpė, kad medžiojo kartu su broliu. Pastarasis irgi nebeišsisukinėjo – parodė slaptavietę, kurioje sprukdamas nuo medžiotojų ir aplinkosaugininkų paslėpė du lygiavamzdžius 12 ir 16 kalibro medžioklinius šautuvus.

Pareigūnai du brolius brakonierius uždarė į areštinę. Jiems ir šautuvą namuose laikusiam talkininkui teks stoti prieš teismą dėl neteisėto disponavimo ginklais.

Be to, aplinkosaugininkai visiems keturiems surašė protokolus dėl neteisėtos medžioklės. Jiems gresia 579 – 1737 eurų bauda su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų, neteisėtos medžioklės įrankių ir transporto priemonių konfiskavimu.

Šaltinis: www.lrytas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą