Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer

Nufilmavo avinuką nešantį vilką

Rajono privatūs veterinarijos gydytojai jau pradėjo fiksuoti pranešimus apie naminius gyvūnus, kuriuos nudaigojo laukiniai žvėrys.

Liepos 22 dieną buvo papjautas trijų mėnesių avinukas, kurį augino Parovėjos seniūnijos Latvelių kaimo gyventojas Henrikas Karitonas. Jo gyvulių ganykla ribojasi su Biržų giria. Gyvuliuką papjovė į ganyklą atėjęs vilkas.

Avinuko šeimininkui apie tai, kad jo sodyboje kažkas tapo žvėries grobiu, pranešė Tamošiūnų medžiotojų būrelio vadovas Rimantas Šarkanas.

Biržų girioje netoli Karitonų sodybos yra pastatyta vaizdo kamera. Vieną naktį buvo užfiksuota, kad iš Karitonų sodybos į mišką nuėjo vilkas. Buvo matyti, kad vilkas savo nasruose kažką tamsų neša. Po kurio laiko į Latvelių kaimą pilkakailis sugrįžo be nieko. Neatmetama, kad tikėjosi kokio nors grobioi.

R. Šarkanas paskambino H. Karitonui ir paklausė, ar nedingo koks jo laikomas gyvuliukas. Ūkininkas iš pradžių nieko nepasigedo. Tik po kurio laiko pastebėjo, kad ganykloje nebėra juodo avinuko.

Šių metų gimimo kiek silpnesnis už kitus avinukas dažnai atsilikdavo nuo bandos.

Po šio įvykio praėjus penkioms dienoms vilkai sugrįžo į Karitonų ganyklą ir papjovė dvi ožkas. Ožkeles šeimininkai laikė dėl pieno – jo duodavo Gendrutės ir Henriko Karitonų įkurtos vaikų šeimynos globotiniams.

Po šių įvykių Karitonai naktimis ganykloje, kur ganomos jų karvės ir avys pradėjo budėti pakaitomis. Paleido ir iki tol pririštus šunis, kuriuos vėliau ne kartą girdėjo kažką varant iš ganyklos.

Karitonai laiko kelis Podhalės veislės aviganius.

G. Karitonienė pasakojo, kad prieš du mėnesius jų šunys susigrūmė su į ganyklą atėjusiu vilku. Nukentėjo vilkas, bet buvo apkandžioti ir jų šunys, ilgą laiką juos teko gydyti. Todėl kuriam laikui juos teko pririšti.

Po šių įvykių medžiotojai Karitonams paskolino dujinę patranką. Ją medžiotojai specialiai įsigijo, kad apsaugotų ūkininkų laukus nuo plėšrūnų. Šiuo metu naktimis patranka įjungiama ir imituoja šūvių garsą.

Nežinia, ar tai padėjo, ar šunys vilką išgujo, bet plėšrūnas pastaruoju metu pasitraukė. Jo nebefiksuoja ir miške pastatytos kameros.

Dar vienas atvejis, kai vilkai sudraskė naminį gyvulį, šią vasarą buvo užfiksuotas Vabalninko seniūnijos Ramongalių kaime.

Birželio 27 dieną sudraskytą trijų mėnesių telyčaitę rado šio kaimo gyventojas Audrius Kondrotas.

Biržų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai mano, kad laukinių gyvūnų mirtinai sudraskytų naminių gyvulių gali būti ir daugiau. Tačiau kai kurie gyvulių laikytojai nelinkę pranešti apie tai, kad nereikėtų mokėti pinigų ir gyvulių liekanų išvežti į utilizavimo įmonę. Todėl jie veterinarijos tarnybai nurodo, kad gyvulius suvartojo savo reikmėms.


SIAURE.LT
Autorius: Jurgita Morkūnienė
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarų

  • arvydas
    Parašė 2018.08.14 nuo 13:23

    Sveiki
    Gerbiama redakcija.
    Labai prašyčiau paruošti peticiją dėl vilkų medžioklės limito padidinimo mažiausiai tris-keturis kartus.
    Manau tikrai surinksime įspūdingą pasirašiusių skaičių ir realiai(o ne pliurpalais ) padėsime ūkininkams.

  • Betmanas
    Parašė 2018.08.13 nuo 16:34

    Turiu keletą pastabų. Rašoma, kad vilkas atėjo naktį, o nuotrauka akivaizdžiai daryta dieną. Be to, man šis padaras visaj nepanašus į vilką, pažiūrėkite į jo uodegą.

  • Įrašo autorius
    Miske.lt
    Parašė 2018.08.13 nuo 14:19

    Planuojame paskelbti peticiją dėl vilkų sumedžiojimo limitų 2018-2019 metų sezonui.

  • Rusas
    Parašė 2018.08.13 nuo 10:43

    Zodziu kuo tuoliau tuo situacija prasteja ir labai sparciai… Nesuvokiu ka musu valdzia veikia, kad nesiima kakzokiu drastisku priemoniu. Reiktu padidinti limitus vilku bent kelis kartus

Palikti komentarą

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą