Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus specialistai, turėdami informacijos, kad Dūkštų miške Vilniaus rajone yra nelegalus medžioklinis bokštelis su jaukinimo vieta, kovo 6-osios vakarą surengė pasalą. Paaiškėjo, kad jį įsirengęs asmuo neteisėtai laikė keturis graižtvinius ginklus, o garaže buvo įsiruošęs žvėrių apdorojimo aikštelę.
Pirmadienio vakarą, pralaukę apie 5 valandas, Vilniaus aplinkosaugininkai sustabdė išjungtais žibintais važiuojantį automobilį. Pastebėjus padėtą naktinio matymo monokuliarą, tapo aišku, kad automobilyje paslėptas ginklas.
„Paprašytas nulenkti galines sėdynes, vairuotojas atsakė, kad nežino kaip. Bet, pakėlę užklotą automobilio gale, pamatėme ant specialių laikiklių pakabintą graižtvinį ginklą „Winchester 30-30“ su naktinio matymo optiniu taikikliu ir duslintuvu“, – sakė Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnas Šarūnas Žulys.
Apie neteisėtai laikomą ginklą aplinkosaugininkai informavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus ir kartu nuvyko į pažeidėjo namus. Atliekant kratą, buvo rasti dar trys nelegaliai laikomi graižtviniai ginklai, vienas jų – taip pat su duslintuvu ir naktinio matymo priedėliu. Taip pat rasta apie 1000 įvairaus kalibro šovinių, daug medžioklinių peilių, žvejybinis tinklas.
„Asmuo garaže buvo įsirengęs žvėrių apdorojimo aikštelę, iš kurios galima spręsti, kad jis šiuo amatu užsiima jau ilgai. Be to, antro aukšto sienoje buvo keli langeliai, pro kuriuos buvo šaudomi laukiniai žvėrys, aplink mėtėsi mažo kalibro šovinių dėžutės“, – sakė Š. Žulys.
Kieme stovinčiame kitame automobilyje pareigūnai rado padarytus tokius pačius laikiklius, skirtus neteisėtam ginklui gabenti.
Už medžiojimą neturint teisės asmeniui gresia 800–1800 eurų bauda, už tinklo laikymą – 60–200 eurų bauda.
Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 253 straipsnio 2 dalį: tas, kas neturėdamas leidimo įgijo, laikė, nešiojo, gabeno ne mažiau kaip tris šaunamuosius ginklus arba didelį kiekį šaudmenų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų.
Primename, kad apie aplinkosauginius pažeidimus galite pranešti telefonu 112.
2 Komentarų
Girinis
Tokie atvejai nesunkiai paaiškina iš kur prekyboje (tame tarpe internetinėje prekyboje) tokia didelė pasiūla tauriųjų elnių, briedžių trofėjų už neįprastai mažą kainą. Bet ar mūsų teisėtvarkos organai tokius dalykus aiškinasi?? Turiu galvoje ne parduodamų trofėjų kainą, o jų kilmę ir jų teisėtumą. Nėra griežto politikos plano ir aiškių gairių, nėra tam lėšų ir etatų, ir pan. Ką policijos ir aplinkosaugos pareigūnai išaiškina yra tik maža dalis to, kas vyksta.