Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Neteisėtai sumedžioję taurųjį elnią medžiotojai neteks visureigio ir teisės medžioti

Turinys:

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija – Tokie poelgiai medžiotojų bendruomenėje nėra toleruotini ir jokia neteisėta veika prieš gamtą nėra pateisinama! Medžiokime atsakingai!

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Anykščių rajone nustatė šiurkštų medžioklės pažeidimą, kai medžioklėje varant buvo neteisėtai sumedžiotas tauriojo elnio patinas. Už neteisėtus veiksmus medžioklėje du asmenys turės sumokėti baudas iki 1 800 eurų ir atlyginti žalą gyvūnijos ištekliams – beveik 8 234 eurus. 

Praėjusią savaitę Anykščių rajono „Traupio“ medžiotojų klubo medžioklės plotuose Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos skyrių pareigūnai nustatė, kad medžioklėje su varovais, vienas asmuo neteisėtai sumedžioto tauriojo elnio patiną. Tauriųjų elnių ir briedžių medžioklė yra limituojama, per 2023–2024 metų medžioklės sezoną iš viso Lietuvoje leidžiama sumedžioti apie 6 tūkst. tauriųjų elnių patinų. 

Šių gyvūnų medžioklės limitas medžioklės plotų vienete jau buvo išnaudotas, medžiotojai šio fakto neįrašė į medžioklės lapą ir bandė nuslėpti.  Pasibaigus medžioklei du jos dalyviai gyvūną įkėlę į visureigį nugabeno į vieno iš medžiotojų sodybos ūkines patalpas Anykščių rajone, kur jį ir išdorojo.

Už neteisėtą medžioklę, gyvūno gabenimą ir dorojimą vienam medžiotojui gresia bauda nuo 800 iki 1 800 eurų, kitam medžiotojui už neteisėtai sumedžioto limituojamo gyvūno gabenimą ir dorojimą gresia bauda nuo 800 iki 1 800 eurų. Asmenys gali netekti teisės medžioti nuo 3 iki 5 metų ir turės atlyginti žalą gyvūnijos ištekliams – 8 234 eurus. 

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 23

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

 • Aktas
  Posted 2024.01.22 at 14:31

  Apie kokį aktą elniams kalbi? Tas buvo gal prieš kokius 5 metus, dabar tik briedžiams. Ir dabar lieka tik du variantai – arba pats prisiduodi arba bandai susitvarkyt. Reikėtų kažkaip inicijuot MT papildymą ar pakeitimą, kad už penkių cm. “trofėją” nereikėtų mokėt tokios kainos.

 • Kuris
  Posted 2024.01.19 at 20:42

  Debiliokai. Yra gi tam Aktas ir butu visi celi. Kam slepti?

  6
  1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą