Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Naujasis Blaser F16 medžioklei ir sportui

Turinys:

Neregėtas įvykis ir fantastiška galimybė – Latvijos medžiotojai pirmą kartą galėjo susipažinti su nauju ginklu ne tik pakilnodami jį prie parduotuvės prekystalio, bet ir realiai pašaudydami juo šaudykloje. Medžiotojų centras Purnavu muiža savo Facebook puslapyje paskelbė viliojančią akciją – galimybę pašaudyti šių metų ginklų pasaulio naujiena Blaser F16. Kiekvienas lankytojas galėjo išbandyti naująjį Blaser F16 pagal savo šaudymo įgūdžius ir norus. Per poilsio pertraukėles buvo galima pasikalbėti su prekybininkais ir atgauti jėgas vaišinantis sumuštiniais bei kava. Per pristatymą ginklams teko nebloga apkrova. Iš viso lankytojai iššovė apie 400 organizatorių dosniai parūpintų šovinių, priversdami naujuosius vokiečių šautuvus gerokai „paplušėti“ prieš gaunant publikos vertinimą. Medžiotojai išbandė trijų modelių ginklus – Blaser F16 Game (medžioklinis) ir F16 Sporting 76 cm ir 81 cm ilgio vamzdžiais. Pirmasis besiperšantis klausimas: kuo Blaser F16 skiriasi nuo jau gerai žinomo ir populiaraus lygiavamzdžio Blaser F3? Atsakymas užkoduotas pavadinime – Blaser F3 yra 2003 metų modelis su to meto techniniais ginklo sandaros principais, idėjomis ir inovacijomis. Blaser F16 yra visiškai naujas ir daugeliu atžvilgių kitoks ginklas. Didžiausias pokytis – supaprastintos ir patikimesnės jo funkcinės detalės – paprastesnis mechanizmas, kitos standartinės medinės detalės, vengiant brangių aukštos klasės riešutmedžio medžiagų ir labiausiai akcentuojat šaudymo kokybę bei sąnaudas.

BANDYMAS. Pasakysiu atvirai – visų trijų ginklų, nors pagal konstrukciją jie vienodi, rezultatai buvo labai skirtingi. Blaser F16 Game, kaip rodo pats pavadinimo plėtinys, yra medžioklinis ginklas – labai lengvas, patogus, vamzdžiai 71 cm ilgio, o keičiami droseliai tinka skirtingoms medžioklės situacijoms. Su tokiu ginklu patogu eiti į mišką ar prie ežero medžioti paukščių. Kad ginklą nešti būtų patogu, komplekte yra specialios diržo tvirtinimo detalės, su kuriomis ginklas pasikabinamas ant peties. Vamzdžio gale įtaisytas stambus klasikinis metalinis kryptukas, kad ginklą būtų patogu naudoti margoje, besikeičiančioje medžioklės aplinkoje net ir sutemus. Šaudant į lėkšteles 28 gramų sportiniais šoviniais atatrankos praktiškai nejusti. Gaiduko svirtelė spaudžiasi švelniai, vienodai ir sklandžiai. Ginklo kaina 2985 eurai.

Blaser F16 Sporting – sportinis ginklas su daugybe papildomų modifikacijos galimybių individualiems kiekvieno šaulio norams ir reikmėms. Ginklą puošiantis užrašas F16 yra ryškiai raudonos spalvos, kad išskirtų sportinį, agresyvų ginklo pobūdį. Pagrindinės savybės tos pačios – patogus ir subalansuotas, bet būtent komplektacijos ir pritaikymo galimybės jį skiria nuo medžioklinės versijos F16. Pirma, yra skirtingo ilgio vamzdžių – 76 arba 81 cm su keičiamais droseliais įvairiems šūvio nuotoliams. Antra, ginklą galima pasunkinti pagal specifines šaulio reikmes, po loveliu ir buožėje primontuojant specialius atsvarus, kad svoris tarp rankų būtų tobulai paskirstytas. Trečia, galima reguliuoti paleidžiamojo mechanizmo svirtelės atstumą. Net poros milimetrų skirtumas iš esmės pakeičia spaudimo komfortą, taip itin tiksliai prisitaikant prie šaulio delno dydžio. Gaiduko svirtelė spaudžiasi švelniai, vienodai ir sklandžiai. Kryptukas ryškiai raudonas – ginklą tinkamai pasidėjus ant peties ir susikoncentravus tik į taikinį, nebus jokių problemų kontroliuoti vamzdžio buvimo vietą, atliekant reikiamą užmetimą pagal taikinio trajektoriją. Nedidelė pastaba – nėra jokių apribojimų Blaser F16 Sporting sėkmingai naudoti ir medžioklėje. Ginklo kaina 3270 eurų. Vis dėlto F16 turi tą patį trūkumą kaip F3 – jo dizainas ir konstrukcija yra šiek tiek moteriški, todėl jis netiks didesnio ūgio šauliui, nebent buožė būtų specialiai pritaikyta ir perdaryta. Taip, 76 cm ir ypač 81 cm vamzdis yra gana ilgas ir patogus, nors palyginti smulkus. Daugelį tai gali sugluminti. Kol kas sunku spręsti, ar F16 įgys tikimąsi populiarumą, bet reikia pripažinti, kad bent kol kas Blaser nusileido iki Beretta pigesnio asortimento lygio, padarydamas ginklą prieinamesnį ir įdomesnį pirkėjui.

Apskritai galima drąsiai teigti, kad Blaser F16 lygiavamzdžiai sujungia geriausias vokiečių tikslumo ir kokybės savybes, kokias tik gali turėti ginklas už protingą ir visai prieinamą kainą: saugus, patikimas, tradiciškas ir ambicingai siekiantis būti geriausiu savo kategorijos ginklu. Tokį ginklą naudosite ilgai ir patikimai tiek medžioklėje, tiek lėkštelių šaudymo treniruotėse, jeigu juo tinkamai rūpinsitės ir neleisite kauptis dulkėms. Tikėtina, kad jis užkariaus medžiotojų ir šaulių širdis.

Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Tekstas: LINDA DOMBROVSKA
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą