Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Naikinamas rekalavimas medžioklės plotų naudotojams teikti mėnesinės ataskaitas apie sumedžiotus šernus

Turinys:

Kaip žinote medžiotojai turi ne tik teisę naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius bet ir gausybę pareigų bei prievolių. Lapkričio mėnesį Kauno medžiotojų sąjungoje įvyko visuotinis narių suvažiavimas, kuriame dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) atstovai, Kauno gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos  pirmininkas Virginijus Kantauskas ir direktorius Laimonas Daukša.

Susirinkimo metu kalbėta įvairiais medžiotojams aktualiais klausimais, bei apie ateities iššūkius ir perspektyvas. Diskusijos metu medžiotojai atkreipė dėmesį į daugelio manymu perteklinę mėnesinę atskaitą apie sumedžiotus šernus, kuri turi būti pateikta iki kiekvieno einamojo mėnesio 10 d. Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamentui, išdavusiam medžioklės plotų naudotojui leidimą naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius ir VMVT teritoriniam padaliniui, kurio veiklos teritorijoje medžioklės plotų naudotojai turi leidimą naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius.

Atsakingų institucijų ir medžiotojų atstovų nuspręsta, kad būtina peržiūrėti šios ataskaitos aktualumą, todėl medžiotojų atstovai inicijavo kreipimąsi į VMVT, kuri atsižvelgdama į tai, kad net 99% šalies teritorijos yra laikoma užkrėsta afrikiniu kiaulių maru ir kad dėl šios ligos visi sumedžioti šernai privalo būti tiriami, siekdama tuo pačiu kartu su Aplinkos ministerija sumažinti medžiotojams tenkančią administracinę naštą, inicijavo ataskaitos panaikinimą, o Aplinkos ministerija tam pritarė. 

Numatoma, kad nuo 2022 sausio 1 d. mėnesinių ataskaitų apie sumedžiotus šernus pateikinėti nebereikės.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.8 / 5. Balsavo: 50

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą