Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nacionalinių veislių – skalikų čempionatas Baltarusijoje

Turinys:

Šiemet gegužės 18-19 dienomis Lietuvių skalikų augintojų sąjungos komanda dalyvavo nacionalinių šunų veislių – skalikų čempionate Baltarusijoje, kurį organizavo Baltarusijos skalikų augintojų klubas „Naš Gančak“. Tokį renginį baltarusiai organizuoja jau antri metai iš eilės.

Pirmaisiais metais čempionate dalyvavo Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos komandos su savo nacionalinių veislių skalikais. Kiekvieną komandą sudarė ne mažiau kaip šeši skalikai, iš kurių keturi po vieną ir viena pora turėjo startuoti 5 ha voljere rungtyje ieškodami šerno ir po du skalikus turėjo dalyvauti sekimo dirbtiniu sužeisto žvėries pėdsaku rungtyje. Sekti dirbtiniu sužeisto žvėries pėdsaku galėjo šunys, jau dalyvavę pirmoje rungtyje, arba atskiri skalikai, paruošti sužeistų žvėrių paieškai. Tada Lietuvių skalikų augintojų sąjungos komanda liko antra, nugalėjo varžybų šeimininkai – baltarusiai.

Šių metų čempionate dalyvavo Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos komandos. Lietuvai atstovavo Lietuvių skalikų augintojų sąjungos prezidentas ir komandos kapitonas Ričardas Barzdenis su Lietuvių skalikais Anjaru ir Mauru (startavo poroje ieškodami šerno), Gintaras Neimantas su Norma iš Žižmariškio (startavo viena ieškodama šerno ir sekdama dirbtiniu sužeisto žvėries pėdsaku), Renaldas Kaupas su Luvru Tytuvėnų griausmas (startavo vienas ieškodamas šerno), Edgaras ir Kristina Varanavičiai su Nindze iš Žižmariškio (startavo viena ieškodama šerno) ir Ramūnas Dapkevičius su Voltu Gerdauja ir Gilze Gerdauja (Voltas ieškojo šerno, o Gilzė sekė dirbtiniu sužeisto žvėries pėdsaku). Šunims darbą apsunkino aukštoka oro temperatūra, bet šiose varžybose Lietuvių skalikai parodė, ko yra verti, ir dideliu skirtumu įveikė konkurentus bei laimėjo pirmą vietą. Buvo smagu girdėti pagyrimus Lietuvių skalikams ir jų šeimininkams. Teisėjų teigimu, šiose varžybose aiškiai buvo matyti, kad lietuviai daugiausiai įdėję pastangų ruošdami šunis varžyboms ir tai lėmė gerus rezultatus.

Didžiausią indėlį organizuojant varžybas įdėjo Baltarusijos skalikų veislės puoselėtojai Dima Lavrenčiuk ir Vladimir Lazarenko. Pastarasis, patyręs kinologas, anksčiau gyveno Lietuvoje ir aktyviai dalyvavo atkuriant Lietuvių skalikų veislę. 2004 m. išvyko gyventi į Baltarusiją ir ėmėsi Baltarusijos skalikų veislės atkūrimo. Labai maloniai nustebino renginio organizatorių svetingumas ir pastangos, kad varžybos vyktų iškilmingai ir sklandžiai.

Lietuvos komandai laimėjus čempionatą, kitų metų varžybas priklausytų organizuoti Lietuvoje, bet uždraudus voljeruose laikyti šernus ir šernakiaules to padaryti negalime. Tenka tik atsiprašyti kaimynų, kad mūsų šalies institucijos ir šitoj srity lyderiauja pagal draudimus. Kaimyninėse šalyse: Latvijoje, Baltarusijoje ir net Vokietijoje, Čekijoje, laikyti šernus voljeruose ir su jais supažindinti šunis, prižiūrint atsakingam asmeniui, leidžiama.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą