Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mokslininkai: apie kiaulių marą klausimų daugiau nei atsakymų

Turinys:

Taline kovo pabaigoje įvyko COST darbo grupės susitikimas, kuriame kalbėta apie AKM kontrolę Rytų Europoje, pabrėžiant žinių spragas ir įrodymais paremtų duomenų poreikį. COST yra tarptautinė programa, remianti mokslininkų bendradarbiavimą įvairiose Europos mokslo ir technologijų plėtros srityse.

Programa siekiama remti ikikonkurencinius ir aktualias visuomenės problemas sprendžiančius tyrimus. Medžiotojams nuo pernai šioje programoje atstovauja Europos Sąjungos medžioklės ir laukinės faunos apsaugos asociacijų federacija (FACE), užpildydama mokslininkų informacijos apie įvairias medžioklės praktikas ir metodus trūkumą.

Šį kartą susirinkime kalbėta apie situaciją Afrikoje, gyvų šernų transportavimą iš vienos Europos šalies į kitą, AKM plitimą Sardinijoje, šernų apskaitos metodus, jaukinimo įtaką ir epidemiologijos situaciją įvairiose šalyse. Vienas įdomiausių tyrimų – Čekijoje įgyvendintas projektas, įrodantis, kad jaukinimas iš tiesų mažina šernų judėjimą ir migraciją.

Vis dėlto kiekvieno pristatymo pabaigoje konstatuota, kad klausimų apie AKM yra daugiau nei atsakymų. Aišku tik viena – mokslo srityje kol kas esame labai toli nuo kokio nors sprendimo.


“FACE”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą