Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mitingas už teisingą medžioklę ir medžioklinę kinologiją

Turinys:

Vasario 11 dieną Maskvoje įvyko bendraminčių grupės Už teisingą medžioklę ir medžioklinę kinologiją mitingas prieš įstatymo projekto pataisas, kurios Rusijoje draudžia viso kontakto medžioklinių šunų treniruotes. Tai reiškia, kad būtų draudžiama naudoti medžiojamuosius gyvūnus medžioklinių šunų treniruotėms ir darbo bandymams.

Rusijos sostinėje ir daugelyje kitų didelių ir mažų miestų nuo sausio mėnesio vyksta mitingų ir protesto akcijų prieš gamtos gynėjų siūlomas kelių įstatymų pataisas, susijusias su medžiokle ir medžioklinių šunų dresūra. Jau labai seniai, apie 20 metų, gyvūnų teisių gynėjai stengiasi uždrausti viso kontakto treniruotes medžioklinių šunų treniruočių bazėse. Nebus galima naudoti meškų, lapių, mangutų ir šernų, leisti šunims jų kandžioti ir vaikyti. Kaip argumentai pateikiami visiems gerai žinomi garsūs šūkiai, kraupios nuotraukos ir sufalsifikuoti duomenys. Pavyzdžiui, teigiama, kad treniruočių bazėse plėšrūnai laikomi siauruose narvuose, nešeriami ir negirdomi, neteikiama veterinarinė pagalba. Pranešama, kad daugelyje treniruočių stočių su gyvūnais elgiamasi atvirai negailestingai, nors tokių treniruočių vietos griežtai prižiūrimos valstybės įstaigų ir niekur tokių atvejų oficialiai nekonstatuojama. Neverta nė sakyti, kad demagogija ir apeliavimas į emocijas yra mėgstamiausias gamtos pseudogynėjų įtikinėjimo būdas. Kaip sakė vienas medžiotojas iš Rusijos, mešką pagauti ir užauginti kainuoja brangiai. Kas gi leistų, kad gyvūnas sirgtų ir nugaištų? Be to, pasak treniruočių bazių savininkų, siaubo istorijos apie sudraskytas meškas yra tik žaliųjų pramanas. Vienas ryškiausių skandalų, apie kurį pranešė kone visas pasaulis, susijęs su šunų ir kačių ėdalo Royal Canin vardu. Prieš kelerius metus Ukrainoje įvykusių laikų bandymų su meška nelaisvėje nuotraukose pasirodė šio gamintojo logotipas ir spalvos. Dėl to gamintojas atšaukė bet kokį bendradarbiavimą su medžioklinių šunų klubais ir kitomis su medžiokle susijusiomis organizacijomis, tad dabar Royal Canin vardas negali būti siejamas su medžiokle. Galbūt šis skandalas davė paskatą gyvūnų teisių gynėjams aktyviau kovoti už medžioklinių šunų treniruočių sistemos kastraciją Rusijoje.

Pasiūlytos pataisos numatė konkrečius minimalius gyvūnų gerovės reikalavimus treniruočių bazėse ir draudžia visą kontaktą treniruotėse su medžiokliniais šunimis ir plėšriaisiais paukščiais. Būtų leidžiama dresuoti tik veislinius medžioklinius šunis ir paukščius. Numatyta, kad treniruočių infrastruktūra priklausys juridiniams asmenims, kurie bus sudarę sutartį su medžioklės ūkio struktūros vadovybe ir kuriems priklauso medžioklės plotai. Čia reikia pridurti, kad Rusijos medžioklės ūkio tvarka stipriai skiriasi nuo Lietuvos.

Vasario 13 dieną pataisos buvo priimtos. Labiausiai ginčytinas naujosios šio įstatymo redakcijos punktas numato, kad laukinių rūšių gyvūnams turi būti suteikta judėjimo laisvė pakankamai plačioje teritorijoje, kad jie galėtų pabėgti ir apsiginti. Jeigu gyvūno judėjimą dėl kokių nors priežasčių reikia apriboti, šunį nuo treniruočių objekto reikia atskirti. Vienas aktualiausių klausimų buvo laikų veislių šunų dresūra su meška nelaisvėje. Medžiotojų nuomone, naujoji sistema gali kelti pavojų ne tik šunims, bet iržmonėms. Daug panašių klausimų buvo užduota ir valdžios atstovams, ir internete, tačiau bent dalis Rusijos medžiotojų mano, kad patvirtintos pataisos yra priimtinas kompromisas tarp gyvūnų gynėjų, valdininkų ir medžiotojų. Įstatymo pataisų iniciatoriai yra devyni Rusijos Dūmos deputatai.

Kad atsilaikytų prieš ekoteroristų spaudimą, Rusijos medžiotojai įkūrė naują organizaciją, ginančią šios senos profesijos atstovus, struktūrą ir istoriškai susiformavusį tradicinį ūkį, kurio neatsiejama dalis yra medžiokliniai šunys ir veislės darbas.

Vasario 21 dieną Maskvos Liaudies ūkio pasiekimų parodų komplekse (ВДНХ), parodoje Medžioklė ir žvejyba Rusijoje, įvyko pirmasis draugijos Už teisingą medžioklę ir medžioklinę kinologiją kongresas, kuriame buvo sprendžiama dėl tolesnės veiklos ir veiksmų prieš gamtos pseudogynėjus.

Problemos pradžia
2013 metais nevyriausybinė organizacija Four Paws paskelbė nustačiusi neteisėtą medžioklinių šunų dresūrą su meška. Nuotraukose matyti, kaip šuo aploja mešką, o į pirmą planą iškeltos apsauginės juostos su užrašu Royal Canin. Pasipiktinimas kilo dėl to, kad pasaulinio garso šunų ėdalo gamintojas rėmė renginį, kuriame kankinami gyvūnai. Pasirodo, Royal Canin rėmė ne tik šį renginį, bet ir kitus, vykusius 2012 metais. Skandalas baigėsi tuo, kad Royal Canin atsisakė toliau bendradarbiauti su bet kokiomis medžiotojų organizacijomis. Manome, kad su bet kokiu gyvūnu reikia elgtis pagarbiai, vengti jam suteikti nereikalingų kančių. Vis dėlto svarbu suprasti, kad jaunas medžioklinis šuo turi pažinti savo varžovą, t. y. gyvūną, kurį jis medžios, ar tai būtų šernas, mangutas, ar lapė. Jeigu šuo negaus tokių treniruočių, realiomis medžioklės sąlygomis jis gali nukentėti ar žūti.


Šaltinis žurnalas “Medžioklė”
Parengė: KATARYNA ŠTERNA
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Pulsar Telos
Atnaujinamas termovizorius

Žiūrėti apžvalgą