Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Metų pradžia „kilpininkui“ buvo nesėkminga

Turinys:

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai gavo informacijos apie neteisėtą medžioklę kilpomis. Tikrindami pranešimą pareigūnai šalia vienos iš sodybų Trakų rajone, Jukniškių kaime, rado prie medžių pririštas kilpas. Aplinkosaugininkai jas atlaisvino, kad nepakliūtų laukiniai gyvūnai.

Š. m. sausio 5 d. inspektoriai surengė pasalą. Apie 9 val. ryto pastebėtas keliu link sodybos einantis maždaug 40 metų amžiaus vyras, kuris priėjęs patikrino kilpas ir pamatęs, kad jos atlaisvintos, kilpas vėl pastatė. Šio veiksmo metu brakonierius ir buvo sulaikytas. Kaip paaiškėjo, tai buvo Jukniškių kaimo gyventojas J. P. Pričiuptas su įrodymais, jis prisipažino, kad neteisėtai medžiojo laukinius gyvūnus statydamas kilpas – jų buvo pastatęs net šešias. Brakonierius pareigūnams pasakojo, kad pamatęs netoli sodo besiganantį būrį stirnų, nutarė jas sugauti lengviausiu būdu. Laimei, pareigūnai „kilpininką“ sugavo anksčiau negu jis – stirnas.

J. P. buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Jam gresia bauda nuo 800 eurų iki 1800 eurų su nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimu. Surinkta medžiaga bus perduota Trakų rajono apylinkės teismui procesinio sprendimo priėmimui.

Patekęs į brakonieriaus pastatytą kilpą gyvūnas patiria didžiules kančias: jis smaugiamas, patiria kūno sužalojimus, kol nusilpęs nugaišta. Todėl prašome gyventojų būti sąmoningais, šių pažeidimų netoleruoti ir pranešti aplinkos apsaugos pareigūnams apie daromą žalą gyvūnijai.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą