Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojus vienijančių organizacijų kreipimasis dėl Aplinkos apsaugos departamento veiklos

Turinys:

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos viešoje erdvėje nerodo kitos savo veiklos, apart sistemingai viešindamas tik pavienius medžioklės taisyklių pažeidimus, kuriuos daugeliu atvejų nustato patys medžiotojai, tuo parodydamas medžioklę kaip visuomenės blogį. Taip yra formuojama neigiama nuomonė visuomenei apie medžiotojų bendruomenę.

Manome, jog tai galimai skatina tam tikrus neigiamus veiksmus, tokius kaip: bokštelių deginimas, priešiškai nusiteikusių grupių kūrimasis, neapykantos kurstymas socialinėse erdvėse ir t.t.

Medžiotojų bendruomenę pastoviai drebina smulkių pažeidimų paieška medžioklės lapų pildyme, kai tuo metu neužtikrinama Medžioklės įstatymo 5 straipsnio 6 punkto 2 dalyje įtvirtinta teisė – medžiotojus vienijančioms visuomeninėms organizacijoms dalyvauti Teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo egzamine.

Iki šiol nėra šio egzamino organizavimo tvarkos, medžiojamųjų gyvūnų sumedžiojimo limitų nustatymo tvarkos ir dar daug kitų svarbių aspektų, kurių ši įstaiga net paprašyta nesiima jokios veiklos, kad aktualūs klausimai būtų sprendžiami.

Aplinkos apsaugos departamento vadovybė tapo uždara, nei vienas medžiotojų organizacijų veiklą liečiantis klausimas nebuvo aptartas su medžiotojų bendruomene, jau nekalbant apie jos informavimą. Taip yra grubiai pažeidžiami demokratiniai procesai, bei teisėkūra.

Lietuvos medžiotojus vienijančios visuomeninės organizacijos yra susirūpinę tokiu Aplinkos apsaugos departamento neveiksnumu ir šių organizacijų ignoravimu. Susidaro įspūdis, jog mes nesame sąjungininkai ir bendradarbiaujančios pusės, o tik nusikalstamos veiklos objektu tapusi bendruomenė, kuria yra naudojamasi darytis sau reklamą ir visuomenėje formuoti neigiamą nuomonę prieš medžioklę ir medžiotojus.

Prašome, sustabdyti Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos viešųjų ryšių veiklą nukreiptą prieš medžiotojų bendruomenę, tuo pačiu užtikrinti medžiotojus vienijančių visuomeninių organizacijų teises ir demokratinius procesus ministerijai pavaldžiame padalinyje.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.3 / 5. Balsavo: 77

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

3 Komentarai

 • Cha,cha ir cho, cho, ohoho
  Posted 2021.03.05 at 23:09

  Ginklų pirklių asociacija jau vienija medžiotojus ??? !!!

  14
  4
 • Audronius
  Posted 2021.03.05 at 16:31

  Labai teisingai suformuoti esminiai klausimai ir AD veiklos vertinimas. Akivaizdu, kad departamento vadovybė su vadove priešakyje užsiima viešaisiais ryšiais ir politikavimų. Dalyvauja politinių partijų interesų lauke. Tokiu būdu sunku tikėtis, kad gali būti įsiklausoma į didelę dalį Lietuvos piliečių vienijančių organizacijų nuomonę. AD valstiečių partijos statytiniai daro destrukcinius veiksmus ir realiai trukdo dabartiniam Aplinkos Apsaugos ministrui daryti realius ir būtinus šio padalinio pertvarkos darbus.
  Medžioklė – viena iš tų sričių, kuri pastoviai veikiama įvairių politinių srovių bei stambaus verslo interesų, sudarant palankias sąlygas užvaldyti geriausius medžioklės plotus. Paskaičiuokime kiek per nepriklausomos Lietuvos metų buvo kaitaliojamas medžioklės įstatymas ir taisyklės. Tai nėra normalu, nes tokiu būdu dirbtinai stengiamasi supriešinti medžiotojų bendruomenę. Tokie angažuoti veiksmai veda į galutinį oligarchinių struktūrų dominavimą tiek žemės ūkyje, miškų ir medžioklės srityje.

  36
  7
 • Rimvydas
  Posted 2021.03.05 at 15:08

  Labai aktualūs klausimai paliesti straipsnyje, tačiau klerkai, kuriems priklauso vykdyti savo pareigas, jų nevykdo, niekas jų nekontroliuoja. matomai yra labai gaji nepotizmo įtaka valstybinėse struktūrose. Tai labai pykdo medžiotojų bendruomenę ir bando jos ,,kantrybės taurę”.

  49
  7

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą