Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojus Klaipėdos teismas pripažino kaltais

Turinys:

Baigėsi vienerius metus trukęs teismo procesas dėl Klaipėdos rajone medžiotojų būrelio „Endriejavas“ teritorijoje 2017 metų gruodžio 16 dienos varant vykusios medžioklės.

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai visgi įrodė, kad per minėtą medžioklę buvo padarytas šiurkštus medžioklės taisyklių pažeidimas.

Tą dieną, pagal medžioklės lapą, buvo sumedžiotas stirnos jauniklis ir dvi elnio patelės, bet gauta informacija liudijo ką kitą. Kitą dieną, nuvykus į medžioklės vietą, pamiškėje ir prie kanalo, pareigūnai iškasė elnių skrodimo ir apdorojimo atliekas. Nustatyta, kad vienas kailis akivaizdžiai priklausė elnio patinui.

Po ilgai vykusio tyrimo, apklausus medžioklės dalyvius, nustatyti 3 medžiotojai, kurie lyg susitarę neigė kaltę dėl neteisėtai sumedžioto elnio patino. Tačiau Plungės apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pripažino medžiotojus kaltais. Klaipėdos apygardos teismas tokį sprendimą patvirtino.

Medžiotojui, kuris paleido šūvį, teismas skyrė 800 eurų baudą, konfiskavo šautuvą ir 1 metams atėmė teisę medžioti, jam teks atlyginti 5700 eurų žalą laukinei gyvūnijai. Dviem medžiotojams, kurie dorojo neteisėtai sumedžiotą elnio patiną, teismas skyrė po 1 300 eurų baudą ir abiems jų 3 metus atėmė teisę medžioti.

Medžioklės vadovas, kuris vadovaudamas medžioklei neatliko savo pareigų, neužtikrino, kad sumedžiotų tauriųjų elnių skrodimo ir apdorojimo atliekos būtų sumestos į pirminio žvėrių dorojimo aikštelių žvėrienos atliekų duobę, išsisuko su įspėjimu.

Šaltinis 15min.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Girinis
    Posted 2020.12.15 at 01:32

    Tas, kuris nušauna žvėrį, gauna mažesnę bausmę negu tas, kuris nušautą žvėrį lupa ir pjausto…Įdomūs įstatymai..)). Pasijuokiau kaip kokį anekdotą perskaitęs..Gal toje byloje buvo kažkokių sprendimą lemiančių papildomų aplinkybių-aš to nežinau; bet iš to kas straipsnyje parašyta, tai teismo nuosprendis man pasirodė įdomus..). Tačiau faktas akivaizdus-medžiotojams vis dar niežti nagus pažeidinėti tvarką ir kada gi pagaliau mes išaugsime iš to apgailėtino mentaliteto…

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą