Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojų ragas sukvietė į įspūdingą šventę

Turinys:

Praėjusį šeštadienį netolies Aukštadvario rudens ūkuose ir tyloje skendintį Purvynų kaimą sudrebino užgaudęs medžiotojų ragas, sukvietęs į didelę ir gausią rajono medžiotojų šventę. Ir ne tik rajono. Sakytume, šventė prilygo kadais buvusio didžiojo Trakų rajono medžiotojų šeimos sąskrydžiui, į kurį susirinko apie 200 dalyvių bei svečių.

Ant kalno, nuo kurio atsiveria įstabi kraštovaizdžio panorama, savo kiemelius įsirengė Aukštadvario, Lentvario, Trakų, Rūdiškių, Vievio, Semeliškių, Grigiškių, Jovariškių, Elektrėnų, Žėronių, Spenglos ir „Gojaus tako“ medžiotojų būreliai ir klubai.

Išsirikiavusius medžiotojus pasveikino ir šventę atidarė Trakų rajono savivaldybės meras Vytautas Zalieckas.

Renginyje buvo numatyta plati programa. Aktualias problemas daugiau nei 100 medžiotojų aptarė surengtoje konferencijoje. Po jos medžiotojai dalyvavo šaudymo į lėkštutes, virvės traukimo, kūjo laikymo varžybas, buvo įvertinami medžiotojų kiemeliai, surengtos ypač daug emocijų palikusios medžiotojų vaišių varžytuvės.

Šaudymo varžybose buvo taikliausi Lentvario medžiotojai, iškovoję pirmą, antri – Žėronių, treti – Spenglos būrelių medžiotojai. Kūjo laikymo varžybose stipruolių stipruolio titulą iškovojo Aukštadvario būreliui atstovavęs Vladas Monginas, antrą vietą užėmė Žėronių būrelio atstovas Aidas Danilovas, trečias buvo Semeliškių būrelio narys Darius Kazakevičius. Įdomu, kad ištvermę išbandė ir moterys. Ilgiausiai kūjį išlaikė Janina Žebrauskaitė, o antrą vietą pelnė garbingo amžiaus dama Liudmila Urbonienė.

Vyriškos ištvermės, jėgos reikalaujančiose virvės traukimo varžybose netrūko aistrų ir garsių šūksnių. Pirmą vietą užėmė Lentvario, antrą – Semeliškių, trečią – Žėronių būrelių atstovai.

Vytauto Nairanausko vadovaujama vertinimo komisija, kurią sudarė visų būrelių atstovai bei šventės svečiai – Seimo narė Dangutė Mikutienė, savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, savivaldybės Apskaitos bei Žemės ūkio administravimo skyrių vedėjai Audra Kurdzikauskienė bei Arūnas Dzigas – ragavo kiekvieno būrelio paruoštų vaišių. Medžiotojų išradingumui nebuvo ribų, o patiekalai galėjo konkuruoti su puikių restoranų gurmaniškais valgiais. Medžiotojų stalas puikavosi įvairiausiais patiekalais iš virtos, troškintos, keptos, rūkytos žvėrienos, rudens gėrybėmis.

Visų būrelių paruoštoms medžiotojų vaišėms skirti specialūs prizai. Apdovanojimas už šmaikštumą skirtas Semeliškių, gurmaniškumą – Spenglos, svetingumą – Aukštadvario, natūralumą – Jovariškių, meilę gamtai – Vievio, estetiškumą – Rūdiškių, originalumą – Žėronių, ekologiškumą – Lentvario, subtilumą – Elektrėnų, sotumą – Grigiškių, už faunos išsaugojimą – Trakų būreliams.

Ne tik medžiotojams, bet ir visiems šventės dalyviams buvo smagu išvysti turtingas medžiotojų trofėjų ekspozicijas, išgirsti spalvingų, įdomių pasakojimų. Štai Aukštadvario medžiotojai eksponavo ne tik šalies miško gyvūnų, bet ir egzotiškuose kraštuose rajono savivaldybės mero V. Zaliecko sumedžiotų žvėrių iškamšas. Stebino dideli ir tankūs Rūdiškių seniūno T.Pavlovskio sumedžiotų vilkų kailiai, tačiau didžiausio susidomėjimo sulaukė lyg gyva Žėronių būrelio vilko iškamša. Šį gražuolį prieš trejus metus yra sumedžiojęs rajono savivaldybės vicemeras Voitechas Vinskevičius.

Šventė ūžė, kunkuliavo dar ilgai, kol vėl sugaudęs ragas paskelbė jos pabaigą. Šį spalvingą, turtingą ir naudingą renginį paruošė Trakų rajono medžiotojų bendruomenė, talkinant rajono savivaldybei, sporto varžybas padėjo surengti Kūno kultūros ir sporto centras. Tikimasi tokio masto medžiotojų šventes rengti ir ateityje.

Sigita Nemeikaitė
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė
Tel. 58321, 8 679 09181, el.p.sigita.nemeikaite@trakai.lt

Akimirkos iš rajono medžiotojų šventės. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą